Rozzlobený Hurda: Pokud já jsem kmotr, tak i Havel a Schwarzenberg

19.05.2014 20:12 | Zprávy
autor: mp

Pavel Hurda (ODS) bývá označován za jednoho z vlivných mužů ODS v Praze. V rozhovoru pro server Týden.cz ale důrazně odmítá, že by byl nějakým kmotrem, tuhle nálepku mu prý dali političtí konkurenti, kteří těžko nesli jeho působení v soukromé i v politické sféře. A přidává popis lidí, kteří jsou dnes označováni za kmotry. Do této škatulky by se podle jeho názoru vešel i Václav Havel.

Rozzlobený Hurda: Pokud já jsem kmotr, tak i Havel a Schwarzenberg
Foto: Hans Štembera
Popisek: Peníze, ilustrační foto

„Je-li člověk úspěšný v politice i podnikání, získá jistý vliv. Pak je jasné, že mu lidé závidí a označit jej nelichotivou nálepkou je to nejjednodušší. Takže to vzniklo tím, že o mě jako o kmotrovi začali hovořit moji političtí oponenti a část sdělovacích prostředků tuto jejich dnes tak módní rétoriku převzala,“ zlobí se Hurda. Pokud chápeme kmotra jako člověka, který během svého politického působení zlepší své majetkové poměry, byli by za kmotry považováni i Václav Havel nebo Karel Schwarzenberg, protože oba restituovali majetek v době, kdy se pohybovali v politice.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

MUDr. Jiří Mašek byl položen dotaz

Chápu dobře, že teď kritizujete Trupma?

Cožpak ho ANO nepodporovalo? Nenosil snad Babiš na jeho počest červenou kšiltovku? A co si o něm teda upřímně myslíte? A co (kdo) myslíte, že přijde po něm?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Knížák udeřil na Pavla: Usurpuje si právo na pravdu. Stydím se za něj

21:05 Knížák udeřil na Pavla: Usurpuje si právo na pravdu. Stydím se za něj

Výtvarník Milan Knížák se opřel do prezidenta Petra Pavla. Ve své glose mu vyčítá porušování ústavy …