Ruce pryč od Ukrajiny, vzkazuje veřejné mínění Rusku, USA i všem ostatním

29.04.2014 15:53

Průzkum CVVM ukázal, že mezi českými občany v dubnu poněkud poklesl zájem o dění na Ukrajině. Navzdory tomu tamní situaci sleduje nadpoloviční většina dotázaných. Za pozornost stojí, že se lidé vymezují jak proti zapojení Ruska v celé krizi, tak proti zapojení EU, ale i proti zapojení USA. Vůbec nejmenší podporu má samotná česká účast v celé krizi.

Ruce pryč od Ukrajiny, vzkazuje veřejné mínění Rusku, USA i všem ostatním
Foto: Hans Štembera
Popisek: Protest na podporu Ukrajiny

„Nejvyšší podporu pro zapojení se do situace má OSN (53 %). Názory obyvatel na zapojení EU jsou roztříštěné (39 % pro zapojení vs. 49 % proti). Většina veřejnosti nesouhlasí s aktuálním zapojením Ruska (pro se vyslovilo 28 % občanů, proti 61 %) a USA (pro 22 %, proti 66 %) do dění na Ukrajině,“ informuje CVVM.

Celý průzkum ZDE.

České angažmá v celé krizi podporuje podle průzkumu jen 11 % dotázaných. Není přitom bez zajímavosti, že klesl zájem českých občanů o dění na Ukrajině. V březnu potvrdilo zájem 64 % dotázaných, v březnu to bylo 52 %. Stejně jako v předchozích šetřeních platí i v tom dubnovém, že větší zájem o dění na Ukrajině projevují muži (57 %) oproti ženám (47 %). Zájem roste také s věkem a v neposlední řadě také s úrovní dosaženého vzdělání. Z hlediska České republiky považuje dění na Ukrajině za důležité 65 % dotázaných, přičemž v březnu to bylo 73 %.

reklama

Ukrajina (válka na Ukrajině)

Zprávy z bojiště jsou v reálném čase těžko ověřitelné, ať již pocházejí z jakékoliv strany konfliktu. Obě válčící strany z pochopitelných důvodů mohou vypouštět zcela, nebo částečně nepravdivé (zavádějící) informace.

Stručné informace týkající se tohoto konfliktu aktualizované ČTK několikrát do hodiny naleznete na této stránce. Redakční obsah PL pojednávající o tomto konfliktu naleznete na této stránce.

autor: mp

pojištění

Kdo rozhoduje o tom, co pojišťovny proplatí, a co už ne? Nejde jen o běžné věci, ale třeba i o to, když někdo potřebuje nějakou mimořádnou léčbu, která by mu zachránila život. Pak místo pojišťoven musí pomáhat ostatní – neříkám, že solidarita není správná, ale jde mi o princip, proč to nehradí pojiš...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

A maso z Ukrajiny si už neškrtne. Oznámení a akce

15:30 A maso z Ukrajiny si už neškrtne. Oznámení a akce

PENNY Market už dále nebude nabízet maso původem z Ukrajiny. Rozhodnutí obchodního řetězce přichází …