Rus rozumí jedině síle. Mám z vás radost. Takto si Daniel Korte dopisoval se čtenářem

12.06.2015 12:56

Je třeba stupňovat ekonomické sankce vůči Rusku a odejmout této zemi pořadatelství fotbalového mistrovství světa, které by zde mělo proběhnout v roce 2018. Takovým způsobem by se mělo Rusko donutit k ústupkům přijatelným pro Západ. Ve své odpovědi na čtenářský dotaz to naznačil poslanec TOP 09 Daniel Korte.

Rus rozumí jedině síle. Mám z vás radost. Takto si Daniel Korte dopisoval se čtenářem
Foto: Hans Štembera
Popisek: Daniel Korte

Ten na svém profilu na serveru ParlamentníListy.cz odpověděl čtenáři, který se podepsal jako Kolibřík A. a který nejprve Kortemu poděkoval za jeho postoj vůči Rusku upřímným "mám z vás radost". Nicméně se obává, že pouhá diplomacie je na ruského prezidenta Vladimira Putina krátká. Hlavu Ruské federace také označil za agresora. „Je vůbec možné, abychom diktátora donutili jinak než silou k tomu, aby přistoupil na kompromis?“ obával se čtenář. Podle jeho názoru totiž sankce už fungují docela dlouho. Ale že by to mělo nějaký pozitivní vliv na celý konflikt, se mu nezdá.

Rus rozumí jedině síle

Korte odpověděl, že „Rus rozumí jedině síle“. Na druhou stranu ale Rusko dobře ví, že Západ kvůli Ukrajině do války nepůjde. Politik si nicméně myslí, že současné sankce fungují, protože „Rusko ekonomicky krvácí“. Proto je podle Korteho na místě sankce stupňovat. Navíc považuje za důležité izolovat Rusko i politicky. „Nepozvání na summit G7 musela být pro Putinovu ješitnost velká rána!“ myslí si.

Dodal, že osobně je pro to, aby bylo Rusku odejmuto pořadatelství MS ve fotbale v roce 2018. Protože jinak prý bude propagandisticky zneužité stejně jako se to stalo během zimních olympijských her v Soči. „A pamatujme, že pár týdnů po nich spustilo Rusko svou agresi proti Ukrajině!“ varoval závěrem poslanec Daniel Korte.

Celé znění otázky a odpovědi najdete ZDE

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vam

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Až vám budou v nedělním Newsroomu vysvětlovat, proč „nepustili“ video z útoku na Novém Zélandu... Takto to bylo doopravdy

20:32 Až vám budou v nedělním Newsroomu vysvětlovat, proč „nepustili“ video z útoku na Novém Zélandu... Takto to bylo doopravdy

Česká televize dnes zveřejnila upoutávku na nedělní Newsroom ČT24, v němž redaktorka Tereza Řezníčko…