Ruská mládež přitvrzuje: Začalo ji bavit protestovat proti Putinovi, ideálně nepovoleně

22.06.2017 14:29 | Zprávy

V Rusku dochází k radikalizaci mládeže, která je ochotná podstupovat čím dál větší rizika spojená s účastí v protivládních demonstracích. Mezi mladými lidmi je tato aktivita „v módě“, přitom nejen v Moskvě a v Petrohradu.

Ruská mládež přitvrzuje: Začalo ji bavit protestovat proti Putinovi, ideálně nepovoleně
Foto: archív Vaše Věc
Popisek: Alexej Navalnyj

 

V Rusku se čím dál více mladých lidí účastní neautorizovaných forem protestů. Prefereují vyjádřit svůj nesouhlas s režimem na „nezákonných akcích“ před akcemi schválenými ruskými úřady. S rostoucím počtem zatčených demonstrantů a s omezováním osobních svobod budou činy ruské vlády působit stále více nespravedlivě a krutě, píše v článku pro moskevské centrum Carnegie Anderej Pertsev. 

 

Poslední protestní akce organizovaná kandidátem na prezidenta Ruské federace Aleksejem Navalným 12. června zprvu nepřilákala takovou pozornost, jako ta předešlá z konce března. Vzhledem k tomu, že se v posledních týdnech neobjevily žádné nové korupční skandály, očekávání bylo takové, že se červnové akce zúčastní ti stejní lidé, kteří se zúčastnili té předešlé, jestli vůbec.

 

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: fib

Radek Koten byl položen dotaz

Trafiky

Dobrý den, zajímá mě, jestli bude SPD do vlády nominovat své lidi, kteří neuspěli ve volbách, což bohužel dělají všichni a vytváří se tak podle mě trafiky za peníze nás všech? Nebo budete lepší a neuděláte to?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Gumácký výklad ústavy. Vy důvěru vládě nedáváte, objasňuje Holec prezidentovi

21:02 Gumácký výklad ústavy. Vy důvěru vládě nedáváte, objasňuje Holec prezidentovi

Petr Holec se pustil do prezidenta Petra Pavla kvůli jeho výtkám k programu vlády. Prezident se podl…