Ruské kamiony se vracejí z Luhansku zpět do Ruska

23.08.2014 9:25

Prvních pět bílých nákladních vozů, které do Luhansku na východě Ukrajiny dovezly ruskou humanitární pomoc, dojely zpět na ukrajinsko-ruské hranice při zpáteční cestě do Ruska. Oznámil to dnes zpravodaj agentury Reuters. Podle ruské agentury ITAR-TASS teď kamiony procházejí celní a pohraniční kontrolou na přechodu Izvaryne-Doněck a chystají se pokračovat v jízdě do Ruska.

Ruské kamiony se vracejí z Luhansku zpět do Ruska
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ukrajinské neštěstí
reklama

Ruská kolona čítá podle různých zdrojů 262 až 280 nákladních vozů s téměř 2000 tunami humanitární pomoci. Na Ukrajinu vjela v pátek poté, co Moskva oznámila, že už nehodlá tolerovat údajné ukrajinské zdržování. Kamiony následně dorazily do Luhansku, kde proruští separatisté vzdorují vládním silám.

Kamiony na Ukrajinu vjely bez svolení ukrajinských úřadů a bez dohodnutého doprovodu pracovníků Mezinárodního výboru Červeného kříže. Kyjev vzápětí obvinil Rusko z porušení mezinárodního práva i „přímé intervence". Postup Ruska ale kritizovali také západní představitelé, včetně amerického prezidenta Baracka Obamy a německé kancléřky Angely Merkel.

Moskva výtky odmítla s poukazem na humanitární situaci v Luhansku. Město je 20 dnů v obležení a mimo jiné se potýká s přerušením dodávek vody a elektřiny.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: dkr, čtk
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Uprchlíci zůstanou u nás, nebudeme je moci ani zavřít. Zmizí v ghettu! Publicista odhalil „špeky“ v bruselském plánu

16:57 Uprchlíci zůstanou u nás, nebudeme je moci ani zavřít. Zmizí v ghettu! Publicista odhalil „špeky“ v bruselském plánu

Komentátor Marian Kechlibar pečlivě prostudoval nový návrh Evropské unie o „povinné solidaritě“ s up…