Ruského medvěda se nebojím, ujistil komunista Dolejš. A dodal něco o světovém „četníčkovi"

10.05.2014 10:16 | Zprávy

Úkolem číslo jedna na Ukrajině je podle místopředsedy KSČM Jiřího Dolejše zabránit občanské válce. V rozhovoru pro deník Právo také uvedl, že se nebojí rozzlobeného ruského medvěda, ale toho, že tento duel USA a Ruska nakonec budou muset zaplatit občané EU, a tedy i Česka. Kritizoval také NATO s tím, že není optimální bezpečnostní architekturou, protože nese pozůstatek blokové struktury z dob svého vzniku a má agresivní doktrínu.

Ruského medvěda se nebojím, ujistil komunista Dolejš. A dodal něco o světovém „četníčkovi"
Foto: Hans Štembera
Popisek: Poslanec za KSČM Jiří Dolejš

Jiří Dolejš deníku Právo řekl, že v současnosti může jít na Ukrajině o válku chudých proti chudým. „Prvotní odpor lidí byl způsoben nespokojeností s ekonomickou situací na Ukrajině. Země, kterou řídili především klíčoví oligarchové, přestala fungovat,“ uvedl s tím, že na tento legitimní odpor lidí se dále nabalil extremismus. „Zejména militantní složka Pravého sektoru, která si označení ,fašisté' plně zaslouží, a logicky přišla odpověď z druhé strany,“ říká Dolejš.

A jak nyní stabilizovat Ukrajinu? „Nyní ale úkolem číslo jedna je předejít občanské válce a zabránit balkanizaci této nesmírně důležité oblasti, a to lze jedině obnovením veřejné moci – tedy odzbrojením ilegálních skupin a volbami, které by měly být garantovány zvenčí Organizací pro bezpečnost a spolupráci v Evropě,“ je přesvědčen Dolejš.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

Ukrajina (válka na Ukrajině)

Zprávy z bojiště jsou v reálném čase těžko ověřitelné, ať již pocházejí z jakékoliv strany konfliktu. Obě válčící strany z pochopitelných důvodů mohou vypouštět zcela, nebo částečně nepravdivé (zavádějící) informace.

Redakční obsah PL pojednávající o tomto konfliktu naleznete na této stránce.

autor: dkr

Proč EU řeší tresty za znásilnění?

Nemám nic proti zpřísnění, ale neměl by si to každý stát řešit legislativně sám? Proč mám dojem, že se EU plete do vnitřních záležitostí států čím dál víc? Kde končí její kompetence? Proč neřešíte třeba nelegální migraci, s kterou jste od voleb nepohnuli?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Se*u na to!“ Lidé se bouří proti registraci k ČT a ČRo

19:45 „Se*u na to!“ Lidé se bouří proti registraci k ČT a ČRo

V pondělí si lidé stěžovali na kolabující webovou stránku České televize a rozhlasu při povinné regi…