Rusko: Sputnik V porazí indickou mutaci

28. 4. 2021 8:01

Indický poloostrov se proměnil v jedno velké ohnisko koronaviru. V poslední době tam počet nových případů koronaviru osciluje kolem 330 tisíc každý den. Rusko však hlásí, že vakcína Sputnik V by se mohla stát účinným nástrojem pro boj s epidemií a pomoci tak virem sužovaným Indům.

Rusko: Sputnik V porazí indickou mutaci
Foto: Repro France24.com
Popisek: Dodávka vakcíny Sputnik ze Spojených arabských emirátů dorazila do Palestiny
reklama

Anketa

Nosíte venku roušku nebo respirátor?

15%
46%
hlasovalo: 16954 lidí

Indie se potýká s obrovským nárůstem nově nakažených koronavirem. Zemi s 1,3 miliardou obyvatel sužuje indická mutace. Podle ruské Agentury TASS s ní však lze bojovat. Ruskou vakcínou Sputnik.

„(Sputnik V) zpravidla vytváří dvacetkrát, třicetkrát i osmdesátkrát víc protilátek, než kolik je potřeba na boj s virem v infikovaném organismu,“ sdělil agentuře TASS jeden z tvůrců vakcíny Alexander Gintsburg z Gamalejova institutu v Moskvě.

 V posledních dnech v Indii přibývá na 330 tisíc nově nakažených koronavirem a bohužel roste i počet lidí, které koronavirus usmrtil.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: mp

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Nic! Dvě tajná jednání Sněmovny. A zase nic. Ten člověk už nás stál tolik peněz. Nevěřím mu! Novinářský kolega potopil Kroupu

16:04 Nic! Dvě tajná jednání Sněmovny. A zase nic. Ten člověk už nás stál tolik peněz. Nevěřím mu! Novinářský kolega potopil Kroupu

„Myslím, že kauza Kroupa překryla kauzu Vrbětice a udělala z ní kameňák. A to ještě fandím všem Kame…