Rusko chce na východ Ukrajiny vyslat třetí konvoj. Už tento týden

17.09.2014 14:43

Rusko chce ještě tento týden na východní Ukrajinu vyslat třetí konvoj s humanitární pomocí. Ruský ministr zahraničí Sergej Lavrov v rozhovoru pro deníky Rossijskaja Gazeta a El País prohlásil, že humanitární situace v konfliktní oblasti je katastrofální.

Rusko chce na východ Ukrajiny vyslat třetí konvoj. Už tento týden
Foto: mid.ru
Popisek: Ministr zahraničních věcí RF Sergej Lavrov

Ruské ministerstvo pro mimořádné situace dnes uvedlo, že je připraveno během několika dnů pokročit v dodávce humanitární pomoci na jihovýchod Ukrajiny.

„Do konce týdne budeme připraveni přikročit k této práci za předpokladu, že budou učiněna příslušná rozhodnutí," řekl náměstek ministra pro mimořádné situace Vladimir Stěpanov Federální radě, horní komoře ruského parlamentu. Práce na humanitárních dodávkách podle něj musí pokračovat s maximálním nasazením.

V Rusku probíhají humanitární sbírky

„V celé zemi probíhají humanitární sbírky. Jsou formovány týmy dobrovolníků. Důraz je kladen na přípravu na zimu," řekl Lavrov.

První ruský konvoj čítající více než 250 kamionů Moskva do oblasti vyslala v srpnu. Druhý dorazil do východoukrajinského Luhansku v sobotu. Kamiony přivezly do oblastí ovládaných proruskými separatisty cukr, obilí, potraviny, léky či generátory na výrobu elektřiny a zařízení na čištění vody. Obě kolony se na Ukrajinu přesunuly, aniž čekaly na svolení Kyjeva.

„Domníváme se, že humanitární situace na jihovýchodní Ukrajině je katastrofální," upozornil Lavrov a připomněl, že v konfliktu zemřelo přes 2000 lidí a více než 5000, včetně dětí, bylo zraněno. Agentura ITAR-TASS dodává, že byla zničena životně důležitá infrastruktura, včetně rozvodů elektřiny a vody, a také vládní a obytné budovy a na 200 místních škol.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vam, čtk

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Šokující příběhy z uranových dolů na Jáchymovsku. Tajná dohoda se SSSR z roku 1945. Hrozil mezinárodní skandál. Historik ohromil publikum

17:25 Šokující příběhy z uranových dolů na Jáchymovsku. Tajná dohoda se SSSR z roku 1945. Hrozil mezinárodní skandál. Historik ohromil publikum

REPORTÁŽ Před třiceti lety zanikla StB a stále je co objevovat, zejména hrůzy. „Už za svou touhu po …