Rusko očekává spolupráci Západu v boji s terorismem

15.11.2015 8:56 | Zprávy
autor: čtk, mp

Rusko očekává, že teroristické útoky v Paříži pohřbí nevraživost mezi Moskvou a Západem a sjednotí obě strany v boji proti terorismu. Potvrzují to prohlášení ruských politiků, kteří páteční masakr ve francouzském hlavním městě důrazně odsoudili.

Rusko očekává spolupráci Západu v boji s terorismem
Foto: Hans Štembera
Popisek: Vlajka Ruska

Podle moskevského starosty Sergeje Sobjanina, blízkého spojence prezidenta Vladimira Putina, je pařížská tragédie "dalším důvodem pro posílení boje proti Islámskému státu". Alexej Puškov, vlivný předseda zahraničního výboru Státní dumy, očekává, že akce islamistů ve Francii "přivede Západ k rozumu". "Rusko v Sýrii bojuje proti těm, kdo útočili v Paříži a vyhlásili Evropě válku," napsal Puškov na Twitteru. "Je čas, aby Západ přestal Moskvu kritizovat a souhlasil se společným postupem," dodal.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

JUDr. Jindřich Rajchl byl položen dotaz

Reparace

Pokud má být uzavřen mír mezi Ruskem a Ukrajinou souhlasíte nebo nesouhlasíte s tím, že Rusko musí Ukrajině zaplatit válečné škody ve formě reparací?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Kolaborant Babiš, zuří Miroslava Němcová. A vytáhla kriminál

8:23 Kolaborant Babiš, zuří Miroslava Němcová. A vytáhla kriminál

Opatrně, jen s mírným náznakem kritiky, se k postoji české delegace v Bruselu, vedené premiérem Andr…