Rusko odmítlo tribunál OSN k sestřelení letadla nad Ukrajinou. Zde jsou důvody

31.7.2015 7:25 odp.

Na webu Russia Insider vysvětlují důvody, které vedly Rusko k tomu, že vetovalo rozhodnutí OSN založit mezinárodní tribunál, jehož cílem je dostat před soud ty, kteří jsou zodpovědní za sestřelení letadla MH17 malajských aerolinek. „Tribunál a vyšetřování jsou dvě rozdílné věci,“ píše Russia Insider.

Rusko odmítlo tribunál OSN k sestřelení letadla nad Ukrajinou. Zde jsou důvody
Foto: repro youtube, tan
Popisek: Ruský prezident Vladimir Putin

„Ruské veto je prezentováno jako ostudné přiznání viny.“ Nikdo se však nezabýval tím, že ihned po nehodě letadla přišlo Rusko s návrhem pro OSN, jehož cílem bylo vytvořit mezinárodní nezávislou vyšetřovací komisi a společnými silami dohnat ty, jež jsou odpovědní za sestřelení letadla, před soud.

„Nicméně více jak rok po tragédii vyšetřování nebylo ani zdaleka důkladné.“ Země, jako Ukrajina a USA, které volají po nalezení viníků totiž odmítají dodat potřebné důkazy, které mají. Kyjev odmítá poskytnout záznamy komunikace z Dněpropetrovské řídící věže na mezinárodním letišti, USA zase zatajuje data ze satelitu, který je nad Ukrajinou od začátku konfliktu na Donbasu. Místo toho jen poskytuje „důkazy“ z Twitteru, že za vše může Rusko.

Ihned po nehodě většina západních médií hodila vinu na Rusko, aniž by se snažila odhalit pravou příčinu událostí. Nikoho nezajímalo, že v té době byly na Ukrajině přítomny raketové systémy BUK a že je to dokonce natočené na video, ani skutečnost, že Kyjev přesměrovával letadla přes východní Ukrajinu „přes očividné nebezpečí občanské války, která se na zemi odehrávala.“

„Pokud je ruské veto důkazem ruské účasti, pak podle stejné logiky, je loňské veto Kanady, Ukrajiny a USA k rezoluci OSN o ‚boji proti nacismu, neonacismu a dalších praktikách, jež přispívají k rozvoji současných forem rasismu, rasové dikriminace, xenofobie a s nimi spojené intolerance‘, důkazem, že tyto země jsou nacistickými, rasistickými xenofoby.“

Russia Insider mimo jiné připomíná, že jak Ukrajina, tak USA již v minulosti sestřelily civilní letadla. Tehdejší ukrajinský prezident Kučma se k tragédii vyjádřil: „Podívejte se kolem, co se děje ve světě a v Evropě. Nejsme ani první, ani poslední. Netřeba dělat tragédii z chyby. Chyby se dějí pořád. I větší.“

V dokumentu, který o nehodě letadla natočila ruská státní televize RT se mimo jiné vyjádřil i bývalý premiér Malajsie Mahathir Bin Mohamad. „Nechápu proč malajská vláda nepožádala o černou skřiňku, ani o trosky letadla, které na Ukrajině našli. Místní média se tomu moc nevěnovala,“ říká Bin Mohamad. „Skoro okamžitě poté USA obvinily Rusko a uvedly na něj sankce,“ pokračoval a dodal, že nedošlo k objektivnímu vyšetřování nehody.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

Ukrajina (válka na Ukrajině)

Zprávy z bojiště jsou v reálném čase těžko ověřitelné, ať již pocházejí z jakékoliv strany konfliktu. Obě válčící strany z pochopitelných důvodů mohou vypouštět zcela, nebo částečně nepravdivé (zavádějící) informace.

Stručné informace týkající se tohoto konfliktu aktualizované ČTK několikrát do hodiny naleznete na této stránce. Redakční obsah PL pojednávající o tomto konfliktu naleznete na této stránce.

autor: spa

Mgr. Petr Gazdík byl položen dotaz

Co jste si myslel, když jste používal šifrovaný mobil?

Já si u vás myslím, že jste se nedpouštěl žádné korupce, ale nechápu, proč jste se do toho všeho vůbec namočil? Proč jste s takovým člověkem, jako je Redl jezdil na dovolenou?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Není kde brát, všude tlustí a líní. USA armádu nenaplní. Přitom NATO chce posílit

11:11 Není kde brát, všude tlustí a líní. USA armádu nenaplní. Přitom NATO chce posílit

Server The Daily Signal upozorňuje, že v armádě Spojených států amerických blikají výstražná světla.…