Rusko pořádá vojenské cvičení, ale může to skončit válkou se Západem. Porošenko z Kyjeva varuje

7. 9. 2017 20:30

Ukrajinský prezident Petro Porošenko na půdě ukrajinského parlamentu varoval, že ruské vojenské cvičení nazvané Západ 2017 v podstatě může být jen předehrou k válce se Západem, kterou možná Rusko rozpoutá. Informuje o tom ČTK.

Rusko pořádá vojenské cvičení, ale může to skončit válkou se Západem. Porošenko z Kyjeva varuje
Foto: Archiv vydavatele Vaše věc
Popisek: Putin, Porošenko

Rusko možná chystá válku se Západem, varoval ukrajinský prezident Petro Porošenko. Rusko-běloruské cvičení nazvané Západ 2017, které se jednou za čtyři roky opakuje, může tentokrát skončit ruským útokem na Ukrajinu. Tento útok by podle prezidenta mohl vést k válce proti celému Západu.

„Dosud nejsou žádné známky, že by Moskva byla ochotna stáhnout se z Donbasu či odejít z Krymu. Ale je stále více důkazů, že se chystá k útočné válce kontinentálního rozsahu,“ řekl dnes Porošenko v ukrajinském parlamentu.

Celý článek naleznete zde.

Ukrajinský prezident je toho názoru, že letošní cvičení je větší než předchozí manévry a že je Ruská federace prakticky připravena na válku. Teď se k hranici s Ukrajinou přesunou vojáci a bojová technika a vůbec není jisté, že po skončení cvičení ruští vojáci zase odtáhnou.

„Nynější cvičení jsou mnohem větší (než obvykle). Je zjevné, že Kreml prověřuje, nakolik jsou k velké válce se Západem připraveny nejen ruské ozbrojené síly, ale i celý ruský stát,“ prohlásil také Porošenko.

Český velvyslanec při NATO Jiří Šedivý na konci srpna v rozhovoru pro Český rozhlas poznamenal, že Rusko sice deklaruje, že se chystaného cvičení účastní jen necelých třináct tisíc vojáků, ale Aliance už po zkušenostech z předchozích let počítá s tím, že cvičení bude mnohem rozsáhlejší. A přece se prý NATO neobává, že se cvičení změní ve skutečnou válku, jakou jsme viděli třeba na Krymu.

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: čtk, mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Všechno jinak! Marek Dalík začal mluvit: Prý luxusní penzion… Udání, přepadovky. Normálně jsem makal. A pandury?

15:48 Všechno jinak! Marek Dalík začal mluvit: Prý luxusní penzion… Udání, přepadovky. Normálně jsem makal. A pandury?

Marek Dalík poprvé od svého propuštění promluvil do médií. Poskytl rozhovor Sabině Slonkové na její …