Rusko pořádá vojenské cvičení, ale může to skončit válkou se Západem. Porošenko z Kyjeva varuje

07.09.2017 20:30

Ukrajinský prezident Petro Porošenko na půdě ukrajinského parlamentu varoval, že ruské vojenské cvičení nazvané Západ 2017 v podstatě může být jen předehrou k válce se Západem, kterou možná Rusko rozpoutá. Informuje o tom ČTK.

Rusko pořádá vojenské cvičení, ale může to skončit válkou se Západem. Porošenko z Kyjeva varuje
Foto: Archiv vydavatele Vaše věc
Popisek: Putin, Porošenko

Rusko možná chystá válku se Západem, varoval ukrajinský prezident Petro Porošenko. Rusko-běloruské cvičení nazvané Západ 2017, které se jednou za čtyři roky opakuje, může tentokrát skončit ruským útokem na Ukrajinu. Tento útok by podle prezidenta mohl vést k válce proti celému Západu.

„Dosud nejsou žádné známky, že by Moskva byla ochotna stáhnout se z Donbasu či odejít z Krymu. Ale je stále více důkazů, že se chystá k útočné válce kontinentálního rozsahu,“ řekl dnes Porošenko v ukrajinském parlamentu.

Celý článek naleznete zde.

Ukrajinský prezident je toho názoru, že letošní cvičení je větší než předchozí manévry a že je Ruská federace prakticky připravena na válku. Teď se k hranici s Ukrajinou přesunou vojáci a bojová technika a vůbec není jisté, že po skončení cvičení ruští vojáci zase odtáhnou.

„Nynější cvičení jsou mnohem větší (než obvykle). Je zjevné, že Kreml prověřuje, nakolik jsou k velké válce se Západem připraveny nejen ruské ozbrojené síly, ale i celý ruský stát,“ prohlásil také Porošenko.

Český velvyslanec při NATO Jiří Šedivý na konci srpna v rozhovoru pro Český rozhlas poznamenal, že Rusko sice deklaruje, že se chystaného cvičení účastní jen necelých třináct tisíc vojáků, ale Aliance už po zkušenostech z předchozích let počítá s tím, že cvičení bude mnohem rozsáhlejší. A přece se prý NATO neobává, že se cvičení změní ve skutečnou válku, jakou jsme viděli třeba na Krymu.

 

reklama

Ukrajina (válka na Ukrajině)

Zprávy z bojiště jsou v reálném čase těžko ověřitelné, ať již pocházejí z jakékoliv strany konfliktu. Obě válčící strany z pochopitelných důvodů mohou vypouštět zcela, nebo částečně nepravdivé (zavádějící) informace.

Redakční obsah PL pojednávající o tomto konfliktu naleznete na této stránce.

autor: čtk, mp

Ing. Jana Bačíková, MBA byl položen dotaz

Proč vaše vláda postupuje tak nespravedlivě?

Proč, když se navyšují nějaké příspěvky – ať už na péči nebo třeba rodičovská, tak ne pro všechny, kterých se týká? Ještě ke všemu je navyšujete dost málo. A proč se nenavyšuje příspěvek i pro ty, co o potřebné pečují? A co platy v sociálních službách? Kdy ty budou adekvátní práci, kterou sociální p...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Kostlivec Vondry? „Úplatky v Promopro. Věděl o nich. Možná si sám odnesl igelitku.“ Zasvěcený promluvil

22:35 Kostlivec Vondry? „Úplatky v Promopro. Věděl o nich. Možná si sám odnesl igelitku.“ Zasvěcený promluvil

Česká vláda, jedna z nejmilitantnějších vlád na světě, vsadila vše na strašení válkou, a vychází jí …