Rusko přisouvá k Finsku síly

04.04.2023 12:41 | Zprávy
autor: čtk

Rusko již řadu let zvyšuje své vojenské kapacity na severu poblíž Finska a obavy z Moskvy byly důvodem finského vstupu do NATO. Před dnešním slavnostním přijetím skandinávské země do Severoatlantické aliance to řekl její generální tajemník Jens Stoltenberg. Aliance podle něj prozatím ve Finsku nerozmístí žádné stálé mezinárodní jednotky.

Rusko přisouvá k Finsku síly
Foto: Repro ČT24
Popisek: Generální tajemník NATO Jens Stoltenberg

Stoltenberg reagoval na pondělní vyjádření Moskvy, že Rusko kvůli vstupu Finska do NATO posílí svou vojenskou přítomnost na severu a severozápadě země. Podle šéfa aliance se to děje již řadu let, a to i v těsném sousedství Finska či Norska na poloostrově Kola.

„Nejsme jen svědky ruského vojenského posilování, ale vidíme i to, že Rusko a prezident (Vladimir) Putin jsou připraveni použít sílu proti svým sousedům,“ řekl Stoltenberg s odkazem na válku na Ukrajině či na vpád ruských jednotek do Gruzie v roce 2008.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

FactChecking BETA

Faktická chyba ve zpravodajství? Pomozte nám ji opravit.

Přezkoumat
Mgr. Jan Farský byl položen dotaz

V Česku máme regiony, které zaplatily za růst celé země

Souhlasím s vámi v tom, v Česku máme regiony, které zaplatily za růst celé země. Ale nemyslíte, že je to vina vás všech politiků? Myslíte, že nás teď EU spasí a daným regionům pomůže? Tvrdíte, že funguje nějaký fond? Jestli to tak je, proč se situace nelepší?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Poslankyně vynesla podrobnosti o Markétě Šichtařové

14:00 Poslankyně vynesla podrobnosti o Markétě Šichtařové

DENÍK POSLANKYNĚ Exposlankyně Markéta Šichtařová si práci ve sněmovně reálně nevyzkoušela a už ji ha…