Ruský diplomat připustil, že na východní Ukrajině bojují Rusové

29.08.2014 6:51

Ruský velvyslanec při OSN Vitalij Čurkin na čtvrtečním jednání Rady bezpečnosti OSN podle agentury AP připustil, že na východě Ukrajiny jsou ruští bojovníci. Moskva ale dále popírá, že by šlo o vyslané vojáky.

Ruský diplomat připustil, že na východní Ukrajině bojují Rusové
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ruská vlajka

„Ve východních oblastech Ukrajiny jsou ruští dobrovolníci. To nikdo nezakrývá," řekl podle AP ruský diplomat na mimořádném zasedání RB k nejnovějšímu vývoji krize na Ukrajině. Mnozí západní představitelé jsou ale přesvědčeni, že na Ukrajině již bojují i vládní ruské síly.

Americká velvyslankyně při OSN Samantha Powerová obvinila Rusko, že ohledně Ukrajiny „manipulovalo", „mlžilo" a „otevřeně lhalo". Dodala, že USA budou spolupracovat s evropskými a dalšími partnery na „vystupňování důsledků pro Rusko".

Podle Čurkina vede Ukrajina válku proti vlastním lidem

Čurkin kritiku odmítl a vyzval Washington, aby se nevměšoval do vnitřních záležitostí svrchovaných států. Kyjev podle něj vede válku proti vlastním obyvatelům.

Rusko bylo na půdě RB OSN se svým postojem podle AP opět osamoceno. Patří však k jejím pěti členům s právem veta, a tak se rada jako na minulých více než 20 schůzkách k Ukrajině nebyla s to rozhodnout nějak jednat.

reklama

Ukrajina (válka na Ukrajině)

Zprávy z bojiště jsou v reálném čase těžko ověřitelné, ať již pocházejí z jakékoliv strany konfliktu. Obě válčící strany z pochopitelných důvodů mohou vypouštět zcela, nebo částečně nepravdivé (zavádějící) informace.

Redakční obsah PL pojednávající o tomto konfliktu naleznete na této stránce.

autor: vam, čtk

Radek Koten byl položen dotaz

interpelace

Když vláda nereaguje na vaše interpelace, jaké jsou vaše další možnosti získat odpovědi, pokud nějaké jsou? Myslel jsem, že odpovědět do 30 dnů vláda, respektive tázaný musí ze zákona.A druhá věc, jak víte, že čísla,co vám možná premiér někdy dodá, budou pravdivá?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Hodili to slepicím. Zpestření Vánoc z Polska dopadlo zle

9:46 Hodili to slepicím. Zpestření Vánoc z Polska dopadlo zle

Chtěli zpestření Vánoc formou levného cukroví z Polska, ale nakonec to hodili slepicím. Tak dopadli …