„Jeden z nejvlivnějších vojenských teoretiků 19. století Carl von Clausewitz definoval válku jako ‚pokračování politiky jinými prostředky'. Když se podíváme na strategii Západu v posledních letech, tak je zřejmé, že válka není vnímána jako pokračování politiky, ale jako alternativa k politice," tvrdí Ivanov.
„Tento můj názor potvrzuje i ‚bombardovací' kampaň Washingtonu proti Islámskému státu. Operace začala před dvěma týdny a připojily se k ní Velká Británie i Francie. Politici i experti z těchto zemí se shodují na tom, že bombardování bude trvat mnoho měsíců, možná dokonce až 2 či 3 roky. Mezitím dal Západ jasně najevo, že nehodlá spolupracovat s režimem syrského prezidenta Asada, a vyjádřil pochybnosti o efektivní spolupráci s Ruskem při řešení problémů na Středním východě," píše Ivanov.
„Skutečně Západ věří, že se prostřednictvím bombardování na Blízkém východě vyřeší problém islámského extremismu? Cožpak se Washington nepoučil ze svých zkušeností při použití vojenského řešení v Iráku, Libyi a Afghánistánu? Opravdu někdo věří tomu, že válka může nahradit diplomacii a zahraniční politiku?“ ptá se Ivanov.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: pro