Ruský exministr zahraničí: Západ pořád jen někoho bombarduje. Člověk nemusí být génius, aby poznal, že hrozí katastrofa

10.10.2014 8:08 | Zprávy

Bývalý ruský ministr zahraničí za prezidentů Jelcina i Putina Igor Ivanov ve svém textu publikovaném v The Moscow Times tvrdí, že Západ místo diplomacie používá pouze silové řešení problémů. Je přesvědčen, že letecké údery na Islámský stát způsobí ještě větší škody.

Ruský exministr zahraničí: Západ pořád jen někoho bombarduje. Člověk nemusí být génius, aby poznal, že hrozí katastrofa
Foto: repro youtube, tan
Popisek: Barack Obama, 44. prezident USA

„Jeden z nejvlivnějších vojenských teoretiků 19. století Carl von Clausewitz definoval válku jako ‚pokračování politiky jinými prostředky'. Když se podíváme na strategii Západu v posledních letech, tak je zřejmé, že válka není vnímána jako pokračování politiky, ale jako alternativa k politice," tvrdí Ivanov.

„Tento můj názor potvrzuje i ‚bombardovací' kampaň Washingtonu proti Islámskému státu. Operace začala před dvěma týdny a připojily se k ní Velká Británie i Francie. Politici i experti z těchto zemí se shodují na tom, že bombardování bude trvat mnoho měsíců, možná dokonce až 2 či 3 roky. Mezitím dal Západ jasně najevo, že nehodlá spolupracovat s režimem syrského prezidenta Asada, a vyjádřil pochybnosti o efektivní spolupráci s Ruskem při řešení problémů na Středním východě," píše Ivanov.

„Skutečně Západ věří, že se prostřednictvím bombardování na Blízkém východě vyřeší problém islámského extremismu? Cožpak se Washington nepoučil ze svých zkušeností při použití vojenského řešení v Iráku, Libyi a Afghánistánu? Opravdu někdo věří tomu, že válka může nahradit diplomacii a zahraniční politiku?“ ptá se Ivanov.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: pro

MUDr. Ivan David, CSc. byl položen dotaz

Jak přesně chcete docílit těch sankcí za omezování svobody slova?

Jak by to jako vypadalo v praxi, protože to omezování tu je, i když ti, co se ho dopouští tvrdí opak. Problém taky je, že vás třeba nechají nechají říci svůj názor, ale vzápětí vás za něj nálepkují. Třeba tato vláda. Na takové případy by se postihy také vztahovaly? A jaká? A jak chcete postihnout om...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Dostál po návratu z Moskvy prozradil vše o své návštěvě

11:04 Dostál po návratu z Moskvy prozradil vše o své návštěvě

„Přes některé rozpory lze s jistotou říci, že nikdo neplánuje žádnou invazi do naší země, ani s Rusk…