Rusnok od rána jedná s Pecinou

2. 7. 2013 11:22

Designovaný předseda vlády Jiří Rusnok od rána jedná s Martinem Pecinou, kterého si vybral na post ministra vnitra úřednického kabinetu. Pecina do Kramářovy vily přijel před devátou hodinou. Novinářům řekl, že ho Rusnok pozval na konzultaci. Údajně ale nevěděl, o jakých tématech budou hovořit.

Rusnok od rána jedná s Pecinou
Foto: Zbyněk Pecák
Popisek: Martin Pecina
reklama

Předseda úřednické vlády pokračuje v hledání ministrů. Místo v dočasném kabinetu přijalo osm lidí, bez ministra ale zůstávají klíčová ekonomická ministerstva financí a průmyslu a obchodu.

Pecina do vily přijel taxíkem. Novinářům pouze řekl, že podrobnosti o jednání s Rusnokem sdělí, až bude na odchodu. Po něm do sídla designovaného premiéra přijelo auto se začerněnými skly. Kdo v něm seděl, se novinářům nepodařilo zjistit. Podle zpravodaje ČTK na místo před jedenáctou hodinou přijel také náměstek vedoucího Úřadu vlády Václav Pelikán, který Rusnoka navštívil už v pondělí. Údajně by mohl převzít vedení úřadu.

Někteří ministři jsou již známí, jiní si dali čas na rozmyšlenou

V pondělí na seznam členů Rusnokovy vlády přibyla čtyři další jména - Jan Kohout a František Koníček (oba ČSSD), Dalibor Štys a Martin Holcát. Někdejší diplomat Kohout přijal nabídku stát se ministrem zahraničí, bývalý poslanec Koníček povede resort práce a sociálních věcí. Přírodovědec Dalibor Štys stane v čele Ministerstva školství, kde dosud vedl odbor výzkumu a vývoje. Ministrem zdravotnictví by měl být Martin Holcát, náměstek pro léčebně preventivní péči ve Fakultní nemocnici Motol.

Vedle čtveřice v pondělí potvrzených ministerstev bylo již dříve jasné obsazení čtveřice postů - vnitro povede Pecina, zemědělství Miroslav Toman, kulturu Jiří Balvín a spravedlnost Marie Benešová. Ve vznikajícím úřednickém kabinetu je tak již několik členů ČSSD, která přitom vládu kritizovala.

Rusnok pohovory s kandidáty v Kramářově vile zahájil minulou středu, o víkendu je přerušil. Čas na rozmyšlenou do středy si v pondělí vzal kyjovský starosta František Lukl, kterému designovaný premiér nabídl post ministra pro místní rozvoj. Do čtvrtka by se měl o pokračování ve funkci ministra obrany rozmyslet Vlastimil Picek. Picek je nestraník.


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: dkr, čtk
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Bobošíková? Tak to je otevřené vyhlášení války, bije na poplach senátor Smoljak. Zpražila jej novinářka ze slavné rodiny

22:11 Bobošíková? Tak to je otevřené vyhlášení války, bije na poplach senátor Smoljak. Zpražila jej novinářka ze slavné rodiny

Novinářce Lucii Groene Odkolek ruply nervy nad facebookovým výlevem senátora Davida Smoljaka (STAN),…