Rusnok stojí za Pecinou, Červíčka řešit nechce

04.12.2013 19:40

Ministr vnitra Martin Pecina ve věci policejního prezidenta postupuje zcela v souladu se zákonem. Na dnešní tiskové konferenci to řekl předseda vlády v demisi Jiří Rusnok, podle něhož šéf resortu jen řeší následky dřívějšího konání. Údajným tlakem Peciny na policejního prezidenta Martina Červíčka se Rusnok zabývat nechce.

Rusnok stojí za Pecinou, Červíčka řešit nechce
Foto: Hans Štembera
Popisek: Martin Pecina
reklama

"Podle mého názoru a podle mých informací, tak jak jsem schopen to posoudit, pan ministr postupuje zcela v souladu s tím, co mu zákony a další předpisy nařizují, takže tam neshledávám žádný politický problém," řekl ministerský předseda. Pecina v úterý rozhodl o návratu bývalého policejního prezidenta Petra Lessyho, jehož trestní stíhání pravomocně zastavil soud, do služebního poměru. Policie má tak nyní zdvojené vedení, protože ve funkci zůstává i Červíček.

Ten v úterý řekl, že po něm Pecina chtěl odvolání několika vysoce postavených policejních činitelů. Pecina připustil, že u většiny těchto funkcionářů výtky měl. "Já nemám nejmenší pochybnost v to, co řekl pan místopředseda vlády a ministr vnitra, to znamená, že spolu asi hovořili o různých problémech. V tak velké instituci, jako je policie, to se jistě odehrává dennodenně," řekl dnes Rusnok, podle něhož věc nemá vůbec spojitost s problematikou dvojice policejních prezidentů.

Podle Sobotky by vláda neměla řešit šéfa policie

Nemá prý potřebu záležitost dále zkoumat. Premiér také reagoval na kritiku předsedy ČSSD Bohuslava Sobotky, podle něhož by vláda v demisi neměla rozhodovat o policejním prezidentovi. Rusnok uvedl, že to zní líbivě, ale ministr se musí řídit pravomocným rozsudkem a lhůtami. Výtku Sobotky proto nepovažuje za oprávněnou.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: ane, čtk
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Já můžu říkat, co si myslím, protože nikam nekandiduju...“ Xaver měl u Soukupa „zlou“ myšlenku

20:50 „Já můžu říkat, co si myslím, protože nikam nekandiduju...“ Xaver měl u Soukupa „zlou“ myšlenku

Koronavirus a opatření nařízená vládou – to bylo tématem čtvrtečního pořadu moderátora Jaromíra Souk…