Rusnokův exministr Podivínský trénuje němčinu. Může se stát velvyslancem v Berlíně

12.04.2014 10:59

Exministr životního prostředí Tomáš Jan Podivínský (KDU-ČSL) v prezidentské vládě Jiřího Rusnoka se podle informací sobotní MF Dnes možná brzy dočká nového postu. Spekuluje se o něm jako o možném příštím velvyslanci v Berlíně. Zastupitelský úřad v Německu je z hlediska Česka velmi důležitý, ne-li ten nejdůležitější.

Rusnokův exministr Podivínský trénuje němčinu. Může se stát velvyslancem v Berlíně
Foto: Česká televize
Popisek: Tomáš Podivínský

Současný velvyslanec v Německu Rudolf Jindrák svůj post zastává již osm let a byl by rád vystřídán. A jeho nástupcem by mohl být právě Tomáš Podivínský. „Neočekáváme žádné problémy, protože pan Podivínský má na Hradě velmi dobrou reputaci,“ prozradil zdroj z KDU-ČSL. Je sice pravda, že exministr nemá příliš rozsáhlé diplomatické zkušenosti, neboť v minulosti byl toliko generálním konzulem v Drážďanech, ale podobné „nedostatky“ mohou mít i další kandidáti. Bude tak záležet na tom, zda se lidovcům podaří přesvědčit své koaliční partnery, aby Podivínského také podpořili.

Ministerstvo zahraničí ani Hrad nechtějí informace komentovat. „O jménech kandidátů nedáváme informace až do okamžiku, kdy obdrží souhlas hostitelské země, jinak bychom se dostali do stejných problémů jako loni,“ vzkázal šéf zahraničního odboru prezidentské kanceláře Hynek Kmoníček. Připomněl tím spory někdejšího ministra zahraničí Karla Schwarzenberga (TOP 09) s prezidentem Miloše Zemanem o jmenování Livie Klausové na post velvyslankyně na Slovensku. 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

My se k paktu o migraci nepřipojili, ale země okolo nás ano. Když do nich budou proudit desítky tisíc migrantů... Komentátorka řekla na kamery něco pro Čechy velmi mrazivého

17:04 My se k paktu o migraci nepřipojili, ale země okolo nás ano. Když do nich budou proudit desítky tisíc migrantů... Komentátorka řekla na kamery něco pro Čechy velmi mrazivého

Do svého pořadu Podtrženo sečteno na XTV si Luboš Xaver Veselý pozval znovu komentátorku Karolinu St…