Rváči s něžnou duší Volný a Bojko: Tahle země je naše. A stojí za to, abychom se o ni poprali

02.10.2021 11:24 | Rozhovor

O vlastenectví, o rodném jazyku, o výchově dětí, ale i o rvaní a pokrytectví jsme hovořili s lídry VOLNÉHO Bloku poslanci Lubomírem Volným (LV) a Marianem Bojkem (MB). Oba kandidují v Moravskoslezském kraji, oba mají pověst drsných chlapů s něžnou duší. A oba nesnášejí lež.

Rváči s něžnou duší Volný a Bojko: Tahle země je naše. A stojí za to, abychom se o ni poprali
Foto: Zuzana Koulová
Popisek: Lubomír Volný a Jana Bobošíková v Jičíně

Jste vlastenci?

MB: Jsem vlastenec, miluji naši zemi a vychovávali jsme s ženou k lásce k vlasti děti a teď i našich osm vnoučat. Jen je moje vlastenectví spíše Československé, babička byla Slovenka a pro mě vlast nekončí za Zlínem, ale pokračuje až pod Tatry. Jezdíme po celé republice a já pořád cítím velkou hrdost a taky dojetí nad tím, jak je naše země krásná. Jako havířský záchranář vím, co to znamená nasadit za někoho život. A za tuhle zemi bych ho ještě pořád dal.

LV: Jsem vlastenec, ale štve mě, když se vlastenectví politicky zneužívá. Někteří mají plnou pusu vlastenectví, ale na zemi jim nezáleží. Vlastenectví není ani o levných vajíčkách, ani o kladení věnců. Vlast je od slova vlastnit – a za své vlastnictví máme odpovědnost. Naši zemi jsme zdědili od našich předků a máme povinnost předat ji našim dětem v lepším stavu. Vlastenec je pro mě člověk, který práci neodbude, ale udělá ji pořádně, který vychovává své děti, který má úctu k přírodě a který nečeká s nataženou rukou, co mu stát dá.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

MUDr. Jiří Mašek byl položen dotaz

Prezident

V čem myslíte, že je omezována kontrola prezidenta? Kdo a jak vůbec může kontrolovat prezidenta? A myslíte, že se Zeman nebo Pavel povyšují nad soudy? To podle mě ne, nad ostatní politiky to ano, ale asi se to fakt dalo čekat. Hodně se teď taky mluví o tom, že jde ústavní soud na ruku prezidentovi, ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Zase utekli“. Okamura potkal v Berlíně štáb ČT, má to natočené

20:31 „Zase utekli“. Okamura potkal v Berlíně štáb ČT, má to natočené

Předseda Poslanecké sněmovny Tomio Okamura (SPD) se v pátek 26. června 2026 během dvoudenní konferen…