Rváči s něžnou duší Volný a Bojko: Tahle země je naše. A stojí za to, abychom se o ni poprali

02.10.2021 11:24 | Rozhovor

O vlastenectví, o rodném jazyku, o výchově dětí, ale i o rvaní a pokrytectví jsme hovořili s lídry VOLNÉHO Bloku poslanci Lubomírem Volným (LV) a Marianem Bojkem (MB). Oba kandidují v Moravskoslezském kraji, oba mají pověst drsných chlapů s něžnou duší. A oba nesnášejí lež.

Rváči s něžnou duší Volný a Bojko: Tahle země je naše. A stojí za to, abychom se o ni poprali
Foto: Zuzana Koulová
Popisek: Lubomír Volný a Jana Bobošíková v Jičíně

Jste vlastenci?

MB: Jsem vlastenec, miluji naši zemi a vychovávali jsme s ženou k lásce k vlasti děti a teď i našich osm vnoučat. Jen je moje vlastenectví spíše Československé, babička byla Slovenka a pro mě vlast nekončí za Zlínem, ale pokračuje až pod Tatry. Jezdíme po celé republice a já pořád cítím velkou hrdost a taky dojetí nad tím, jak je naše země krásná. Jako havířský záchranář vím, co to znamená nasadit za někoho život. A za tuhle zemi bych ho ještě pořád dal.

LV: Jsem vlastenec, ale štve mě, když se vlastenectví politicky zneužívá. Někteří mají plnou pusu vlastenectví, ale na zemi jim nezáleží. Vlastenectví není ani o levných vajíčkách, ani o kladení věnců. Vlast je od slova vlastnit – a za své vlastnictví máme odpovědnost. Naši zemi jsme zdědili od našich předků a máme povinnost předat ji našim dětem v lepším stavu. Vlastenec je pro mě člověk, který práci neodbude, ale udělá ji pořádně, který vychovává své děti, který má úctu k přírodě a který nečeká s nataženou rukou, co mu stát dá.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Petr Macinka byl položen dotaz

Ústavní puč

Co tím přesně myslíte? Jak podle vás prezident násilně mění ústavní pořádky? Prezident přeci využil svého práva se obrátit na soud a ten nějak rozhodl, on přeci žádnou ústavu nemění, jen vlastně požádal o upřesnění, jak je myšlena, což je podle mě i dobře a snad pro příště budete jako politici věnov...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Zase utekli“. Okamura potkal v Berlíně štáb ČT, má to natočené

20:31 „Zase utekli“. Okamura potkal v Berlíně štáb ČT, má to natočené

Předseda Poslanecké sněmovny Tomio Okamura (SPD) se v pátek 26. června 2026 během dvoudenní konferen…