Ryan ocenil českou vládu za vydání Nikulina do USA

31.03.2018 13:05 | Zprávy
autor: čtk

Předseda americké Sněmovny reprezentantů Paul Ryan ocenil českou vládu za to, že rozhodla o vydání údajného ruského hackera Jevgenije Nikulina do USA. Ryan v příspěvku na Twitteru napsal, že jednání o vydání bylo klíčovým tématem během jeho návštěvy Česka tento týden. Nikulin odletěl po rozhodnutí ministra spravedlnosti Roberta Pelikána do USA v noci na pátek, ještě v pátek stanul před americkým soudem.

Ryan ocenil českou vládu za vydání Nikulina do USA
Foto: Hans Štembera
Popisek: Předseda Sněmovny reprezentantů USA Paul Ryan

„Tento ruský hacker porušil naše zákony. Jeho vydání bylo klíčovou záležitostí, kterou jsem v Praze řešil, a jsem potěšen, že česká vláda dospěla k tomuto rozhodnutí,“ napsal Ryan.

Zprávu o vydání Nikulina uvítal i bývalý americký velvyslanec v Praze Andrew Schapiro. „Skvělé zprávy. Zatčení Nikulina v říjnu 2016 v Praze bylo skvělým příkladem spolupráce mezi FBI a českými složkami... Dnes zvítězila vláda práva,“ napsal na Twitteru. Právě Schapiro byl velvyslancem USA v době, kdy byl Nikulin zatčen. Ve funkci skončil loni po nástupu prezidenta Donalda Trumpa do funkce.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

Co by měla podle vás EU udělat?

Myslím v reakci na válku na Ukrajině? Jak by měla přistoupit k Rusku, která válku rozpoutalo a k pomoci napadené Ukrajině? Děkuji za odpověď. Bartošová

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Zase budou hajlovat, zase se budou zabíjet.“ Ringo Čech věští temnou budoucnost

18:00 „Zase budou hajlovat, zase se budou zabíjet.“ Ringo Čech věští temnou budoucnost

„Lidé jsou nepoučitelní a dělají stále stejné chyby. Zase budou hajlovat a budou se zabíjet. Bude vá…