S Babišem nikdo nechce na pivo. Pečinka odhaduje budoucnost ANO

10.02.2023 14:32 | Komentář

Bohumil Pečinka, český politický komentátor, publicista a novinář se rozepsal o Andreji Babišovi a jeho perspektivě, jak ji vidí ze své pozice. Pro Babiše to zřejmě nebude příjemné čtení. Komentátor prorokuje hnutí ANO na celostátní úrovni nulový koaliční potenciál, naopak na krajských úrovních a bez Babiše Pečinka problém nevidí. Bývalý premiér podle něj připomíná člověka, se kterým nikdo nechce na pivo.

S Babišem nikdo nechce na pivo. Pečinka odhaduje budoucnost ANO
Foto: Hans Štembera
Popisek: Bohumil Pečinka

„Byli jsme biti jako žito, ale to je předzvěst našich budoucích vítězství,“ napsal Jaroslav Hašek, když jeho recesistická Strana pokroku v mezích zákona prohrála ve volbách.

To je první věta z Pečinkova komentáře, který zveřejnil na webu Seznam.Medium.cz, tedy platformě serveru Seznam, kam mohou své postřehy a články psát všichni, kdo mají účet u Seznamu. Pečinkův článek má název: Nikdo nechce s Babišem na pivo.

Úvod je ve znamení bilancování toho, že Andrej Babiš prohrál už tři celostátní volby po sobě (sněmovní, senátní, prezidentské). Následuje zmínka o tiskové konferenci, na které Babiš ukročil stranou a do popředí ANO se dostali Karel Havlíček a Alena Schillerová.

Pečinka zmiňuje, že Babiš určil novou strategii pro své hnutí ANO. Předsedou stínové vlády bude Karel Havlíček, roli „parlamentního biče“ bude hrát Alena Schillerová a on zůstane pouze poslancem a předsedou v pozadí a bude objíždět města a vesnice.

„Pomůže mu to k vítězství, například ve sněmovních volbách?“ ptá se komentátor a hned si odpovídá:

„Zcela určitě, ale jeho situaci to řešit vůbec nemusí,“ uvažuje Pečinka a jako důkaz předkládá kalkulaci výsledků voleb, kdy hnutí ANO vyluxuje voliče SPD a ČSSD a získá v roce 2025 celých 40 %. To je ale málo. K ovládnutí Sněmovny je podle Pečinky potřeba 48 % hlasů, a to je zisk pro jakoukoli stranu nedosažitelný.

„Prostě a jednoznačně: ANO je na centrální úrovni v politické izolaci a nic na tom nemění, jestli se Andrej Babiš mírně upozadí. Už ten výraz ‚mírně se upozadit‘ připomíná slavný výrok o ženě ‚tak trochu těhotné‘. Babiš je prostě tak lidsky i politicky přečtená osobnost, že s ním nikdy nikdo do žádné vlády už nepůjde,“ prorokuje Bohumil Pečinka a jako příklad uvádí mnohé krajské koalice, kde ANO funguje bez problémů i s vládními subjekty.

Pečinka se poté vrací ke zmíněné tiskové konferenci.

„Andrej Babiš na středeční tiskové konferenci naznačil, koho sám vidí za příčinu jeho volební prohry – novináře. Doslova řekl: ‚A já jednou o tom napíšu knížku. Doufám, že si tu pravdu ty vaše děti přečtou a až se vás zeptaj, jestli jste dělali tu vaši profesi podle etického kodexu, nebo jste ji dělali za nějakým účelem.“ Následně z tiskovky demonstrativně odešel,“ píše komentátor.

Podstatné je ale podle Pečinky něco jiného.

„Andrej Babiš neumí reflektovat svou situaci. Po více než deseti letech v politice se nachází v pozici agresivně ufňukaného chlapa, s nímž si nikdo nechce v hospodě sednout ke stolu. Hnutí ANO může vytvářet strategie, jaké chce, ale tenhle moment je nepřekročitelný,“ má Pečinka jasno.

Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: MaA

Jinde na netu:Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Uživateli nejlépe hodnocený komentář

Pokud bych s někým nešla na pivo, , Uživatel se přihlásil ke kodexu Dobré Diskuseparabola , 10.02.2023 16:50:31
byl byste to vy a všichni zaprodanci - od pisálků přes naši vládu až po téměř celý parlament! Ta vaše "protinárodní fronta" jen vyžírá rozpočet země a ovlivňuje ty jednodušší lidi, kteří uvěří! Vás všechny nejvíc štve, že Babiš nechodí s kloboukem a nečeká, kolik mu z toho ukápne, že si na sebe umí vydělat a nemusí kvůli tomu přes nějaké koryto čekat na prebendy! Už je nám špatně z toho, co předvádějí ti všichni výše jmenovaní, jak si osobují právo mluvit za nás včetně dalších válečných choutek a zbraní! Na vlastní problémy Česka a pro naše lidi nejsou peníze, ale ti u koryta rozdají cizím i sobě neskutečné prachy! Asi jako to šetření v rozpočtu, kdy je průměr odměny na ministerského úředníka čtvrt mega, tedy můj roční důchod po mnoha valorizacích za službu státu a za jeho mzdy podle tabulek! Za co to mají oni, netuším, asi za hloubku poklony před válečníky, sami mnohdy nevzdělanci, kteří tam jen parazitují!

|  6 |  0

Další články z rubriky

Bizár Green Dealu: Děda s babičkou za fabii budou platit, Leyenová za tryskáč ne

17:36 Bizár Green Dealu: Děda s babičkou za fabii budou platit, Leyenová za tryskáč ne

Opatření EU ETS 2, prosazené vládou ČR během předsednictví, nařídí platit povolenku z energie v domá…