S Putinovou návštěvou v Praze by to mohlo být ještě mnohem zajímavější, naznačují noviny

15.12.2014 8:12 | Zprávy

České ministerstvo zahraničí už týdny pracuje na plánu, jak vybruslit z úskalí, které s sebou nese pozvání Vladimira Putina, v Evropě nežádoucího hosta, informují pondělní Lidové noviny, podle nichž může být plánovaná lednová návštěva ruského prezidenta diplomatický poprask roku. Nebo by také Česko mohlo sehrát roli prostředníka v jednáních při řešení ukrajinské krize, které se dosud ujímalo Bělorusko.

S Putinovou návštěvou v Praze by to mohlo být ještě mnohem zajímavější, naznačují noviny
Foto: kremlin.ru
Popisek: Vladimir Putin

Podle listu je totiž „víceméně“ jisté, že na lednové oslavy 70. výročí osvobození koncentračního tábora v Osvětimi Rudou armádou nepřijede do Prahy americký prezident Barack Obama a pravděpodobně ani britský premiér David Cameron. Účast naopak přislíbil ukrajinský prezident Petro Porošenko.

ČR si může připsat bod za roli prostředníka

Pokud by skutečně přijel on i ruský prezident, vznikla by v Praze možnost uskutečnit setkání Porošenka s Putinem. Podle deníku by si tak Česko připsalo bod za roli prostředníka, kterého na začátku rusko-ukrajinské krize slíbilo plnit. „EU navíc setkání těchto dvou státníků vítá a podporuje, mírová jednání se však zatím odehrávají především v běloruském Minsku,“ podotkl list.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

Článek obsahuje štítky

LN , oslavy , Putin , Romancov , Porošenko

autor: vam

Ing. Klára Dostálová byl položen dotaz

To jako celou EK a vůbec celou EU řídí jeden člověk?

Vy tvrdíte, aspoň jsem si to zde přečetla, že podle vaší frakce by Ursula von der Leyen měla skončit, aby se Brusel vrátil nohama na zem a pracoval pro občany, ne proti nim. To její odvolání ovlivní celé fungování a politiku EU, které, souhlasím s vámi, je třeba změnit?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:
Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Kdo tohle vyjednal, proboha? Češi zjistili pravdu o zelenině z dovozu

8:44 Kdo tohle vyjednal, proboha? Češi zjistili pravdu o zelenině z dovozu

Včera ParlamentníListy.cz přinesly čtenou reportáž o zkušenostech českých dovolenkářů v Itálii. Mezi…