S kým se to Čaputová fotí? Radim Fiala odpálil citlivou věc

28.07.2019 8:58

Nová slovenská prezidentka Zuzana Čaputová se stala terčem kritiky místopředsedy hnutí SPD Radima Fialy za to, že se na letišti v Trenčíně, kde se v půlce června konal třiadvacátý ročník největšího slovenského hudebního festivalu Pohoda, vyfotila s chlapcem tmavé barvy pleti a s ženou v hidžábu. V kritice jej česká veřejnost podpořila a děkovala za českého prezidenta Miloše Zemana.

S kým se to Čaputová fotí? Radim Fiala odpálil citlivou věc
Foto: Hans Štembera
Popisek: Radim Fiala
reklama

Pořadatelé hudebního festivalu Pohoda letos pozvali slovenskou prezidentku Zuzanu Čaputovou, která vystoupila v pátek 14. června v diskusi v doprovodném programu, podobně jako v minulém roce její předchůdce Andrej Kiska. Organizátoři uvedli, že oba jsou lidé, kteří jsou jim něčím blízcí. Líbí se jim například, že Zuzana Čaputová byla známa i jako ekologická aktivistka, jelikož ekologická aktivita Pohody je celkem výrazná.

Anketa

Chcete, aby byl prezident Zeman sesazen z funkce?

9%
91%
hlasovalo: 34976 lidí

V uvolněné náladě se na festivalu, který si připomínal například výročí listopadu 1989, Čaputová během rozhovoru vrátila i ke své červnové cestě do Česka a k setkání s prezidentem Milošem Zemanem. „Choval se ke mně velmi přátelsky a s velkým respektem. Je zřejmé, že na mnohé věci máme a budeme mít různé názory,“ sdělila slovenská prezidentka, která v Praze řekla, že rozumí lidem na Václavském náměstí a právo demonstrovat považuje za výdobytek listopadu 89.

Její festivalová přítomnost však u některých vzbudila pozornost něčím úplně jiným, než jejím vystoupením. A sice tím, s kým se tam během své účasti fotila. O fotku s ní si kromě řady dalších jejích příznivců přišli požádat malý chlapec černé pleti a žena v hidžábu.

To neušlo pozornosti místopředsedy hnutí SPD Radima Fialy, který tuto fotografii neváhal umístit na svůj facebookový profil a do proevropsky orientované první slovenské prezidentky si rýpnout. „Toto jsou patrně ‚evropské hodnoty‘ dle představ slovenské prezidentky Čaputové,“ připsal ironicky Fiala z SPD, jejíž předseda Tomio Okamura ustavičně varuje, že Evropě hrozí další obrovská migrační vlna.

Řada přispěvatelů do diskuse, jež se na to konto pořádně rozjela, Fialovi v jeho postoji přitakala a děkovala za současnou českou hlavu státu. „Díky bohu za Zemana,“ zvolal po zhlédnutí fotografie komentující Radek Červinka.

Daniela Bogaňová se pozastavila nad tím, proč se Čaputová namísto s černochem a se ženou oblečenou do hidžábu nefotí raději se slovenskými nemocnými dětmi, které potřebují pomoc.

A nechyběla ani pichlavá gratulace Slovákům k tomu, že si zvolili právě právničku Zuzanu Čaputovou, která hovoří například o tom, že se země V4 musí vrátit k hodnotám z dob vzniku skupiny: k evropské jednotě, demokracii a právnímu státu.

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: nab
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Politickým neziskovkám už ani korunu! Padla výzva premiérovi. A je zde otevřený dopis

14:35 Politickým neziskovkám už ani korunu! Padla výzva premiérovi. A je zde otevřený dopis

Publicista Alexandr Vojta se obrátil na vládu Andreje Babiše (ANO) a navrhl jí, kde najít peníze na …