SPD bude dál blokovat jednání o korespondenční volbě

29.01.2022 7:11 | Zprávy

Nechceme otevírat dveře manipulacím s volebními lístky, zní z hnutí SPD. Proto v pátek ve Sněmovně znovu zablokovalo snahu vládní koalice, která chtěla už poněkolikáté projednat zákon o korespondenční volbě ze zahraničí. S obstrukcemi plánuje SPD zřejmě pokračovat, píše Mlada fronta DNES.

SPD bude dál blokovat jednání o korespondenční volbě
Foto: Hans Štembera
Popisek: Tomio Okamura u řečnického pultu

Na zákon o korespondenční volbě se mělo dostat už před dvěma týdny, tehdy si ale SPD vzalo dvouhodinovou přestávku na jednání klubu a jednání tím v podstatě ukončilo. V tomto týdnu chtěla koalice korespondenční volbu stihnout ve čtvrtek. Proti se však opět postavil předseda SPD Tomio Okamura, který si vzal slovo a dvě hodiny dlouhým projevem k mnoha nesouvisejícím tématům zdržoval jednání.

Podobně v pátek vystoupil i místopředseda poslaneckého klubu SPD Radek Rozvoral. Po hádkách poslanců a úpravách programu bylo nakonec jednání o volbě ze zahraničí přesunuto až na páté místo programu a opět na něj nedošlo.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: nab

FactChecking BETA

Faktická chyba ve zpravodajství? Pomozte nám ji opravit.

Přezkoumat
Bc. Martin Bednář, MBA. byl položen dotaz

A co celkové snížení hranice odpovědnosti u mladistvých?

Vzhledem k tomu, čeho se třeba náctiletí kolikrát dopouští, nebylo by na místě, aby se snížila hranice trestně právní odpovědnosti třeba právě na 16? Pak ať i volí.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Nakydal na bratra. Profackovat. Pře Okamurů má dohru u umělců

8:30 Nakydal na bratra. Profackovat. Pře Okamurů má dohru u umělců

Perfidní Hayato Okamura předvedl v celé kráse lidoveckou zbožnost v praxi. Jako nějaký socky, co vět…