STAN bude řešit program pro říjnové komunální a senátní volby

8. 6. 2018 6:15

Volební program Starostů a nezávislých (STAN) pro letošní senátní a komunální volby bude hlavní náplní konference, kterou dnes toto hnutí pořádá v Praze. Na konferenci se představí rovněž kandidáti na členy horní komory Parlamentu i primátory, kteří představí své vize, řekl ČTK mluvčí hnutí Karel Kreml.

STAN bude řešit program pro říjnové komunální a senátní volby
Foto: archiv starosty
Popisek: Vít Rakušan

Hnutí, jehož lídrem pro komunální volby je starosta Kolína a místopředseda hnutí Vít Rakušan, má na konferenci představit programové priority. Již dříve zveřejnilo své hodnotové patero, podle něhož klade důraz na odpovědné hospodaření, nezasahování státu do pravomocí samospráv nebo veřejnou správu jako službu.

STAN směřuje do komunálních voleb s heslem Zkušenost, které věříme. Na některých místech dohodlo společné kandidátky, například v Praze s TOP 09 a v Olomouci s Piráty. Hnutí odmítlo naopak spolupráci s nedemokratickými a extremistickými silami, mezi něž zařadilo KSČM a SPD.

S tím souvisí i závazek senátních kandidátů nepodpořit uzákonění celostátního referenda, které by se týkalo účasti ČR v mezinárodních organizacích.

Před čtyřmi lety v komunálních volbách získal STAN společně s nezávislými kandidáty 3073 zastupitelů, což bylo o 733 zastupitelů více než dříve. Hnutí se tak po lidovcích a sociálních demokratech stalo třetí nejúspěšnější stranou v komunálních volbách. Podobně v Senátu mají Starostové s 12 členy třetí nejsilnější frakci, obhajovat budou tři místa.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: nab

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Bordel v ČT? Je jasno. Nahrávka, na kterou se čekalo. „Lidé ČT věří a mají ji rádi,“ padlo na ní

18:52 Bordel v ČT? Je jasno. Nahrávka, na kterou se čekalo. „Lidé ČT věří a mají ji rádi,“ padlo na ní

V Poslanecké sněmovně se v týdnu konal seminář k financování České televize. Za zavřenými dveřmi se …