STAN bude řešit program pro říjnové komunální a senátní volby

08.06.2018 6:15

Volební program Starostů a nezávislých (STAN) pro letošní senátní a komunální volby bude hlavní náplní konference, kterou dnes toto hnutí pořádá v Praze. Na konferenci se představí rovněž kandidáti na členy horní komory Parlamentu i primátory, kteří představí své vize, řekl ČTK mluvčí hnutí Karel Kreml.

STAN bude řešit program pro říjnové komunální a senátní volby
Foto: archiv starosty
Popisek: Vít Rakušan
reklama

Hnutí, jehož lídrem pro komunální volby je starosta Kolína a místopředseda hnutí Vít Rakušan, má na konferenci představit programové priority. Již dříve zveřejnilo své hodnotové patero, podle něhož klade důraz na odpovědné hospodaření, nezasahování státu do pravomocí samospráv nebo veřejnou správu jako službu.

STAN směřuje do komunálních voleb s heslem Zkušenost, které věříme. Na některých místech dohodlo společné kandidátky, například v Praze s TOP 09 a v Olomouci s Piráty. Hnutí odmítlo naopak spolupráci s nedemokratickými a extremistickými silami, mezi něž zařadilo KSČM a SPD.

S tím souvisí i závazek senátních kandidátů nepodpořit uzákonění celostátního referenda, které by se týkalo účasti ČR v mezinárodních organizacích.

Před čtyřmi lety v komunálních volbách získal STAN společně s nezávislými kandidáty 3073 zastupitelů, což bylo o 733 zastupitelů více než dříve. Hnutí se tak po lidovcích a sociálních demokratech stalo třetí nejúspěšnější stranou v komunálních volbách. Podobně v Senátu mají Starostové s 12 členy třetí nejsilnější frakci, obhajovat budou tři místa.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: nab

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Zaprodanče umělče!” Tomáš Klus vyšetřil Vrbětice. Ten dopadl

16:32 „Zaprodanče umělče!” Tomáš Klus vyšetřil Vrbětice. Ten dopadl

Dezinformátoři vyrábějí mlhu, aby zakryli oficiální verzi Vrbětických událostí. Poznáte je podle toh…