SÚKL bude prověřovat ruskou vakcínu. Má prý ale málo informací

01.03.2021 18:50

Státní ústav pro kontrolu léčiv se začal zabývat ruskou vakcínou proti koronaviru Sputnik V. Rusko o to požádal prezident Miloš Zeman, to však v pondělí oznámilo, že nedokáže vyhovět všem žádostem. Píše o tom server iDNES.cz.

SÚKL bude prověřovat ruskou vakcínu. Má prý ale málo informací
Foto: Hans Štembera
Popisek: Vakcína proti koronaviru, ilustrační foto
reklama

Mluvčí Státního ústavu pro kontrolu léčiv Klára Brunclíková dnes uvedla, že ústav se začal vakcínou zabývat, k dispozici je však jen omezené množství informací, z nichž nelze učinit žádné závěry. Česko má podle všeho dodávku vakcíny slíbenou – a to od prezidenta federace Vladimira Putina, jenž ji slíbil Miloši Zemanovi. 

Sputnik V však zatím neprošel schvalovacím procesem Evropské komise, Zeman by se však spokojil s certifikací od Státního ústavu pro kontrolu léčiv. Výrobce vakcíny zatím o schválení na území EU ani nepožádal, vakcína je u EMA jen ve fázi odborného poradenství.

SÚKL k celému procesu jen dodává, že se nejedná o zahájení oficiálního jednání. Ministerstvo zdravotnictví ústy své mluvčí Barbory Peterové pak tuto informaci potvrdilo – že zatím nejedná o udělení výjimky pro vakcínu Sputnik V. Ministr zdravotnictví Jan Blatný si pak dává podmínku, že pro použití Sputniku V v Česku je potřeba jeho schválení Evropskou agenturou pro léčivé prostředky.

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: vef

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Ty vo*eeeee! To si dělá pr*el!“ Zatímco na Rudém náměstí probíhá vojenská přehlídka, toto odeslal do Moskvy Novotný

12:05 „Ty vo*eeeee! To si dělá pr*el!“ Zatímco na Rudém náměstí probíhá vojenská přehlídka, toto odeslal do Moskvy Novotný

Na Rudém náměstí v Moskvě v neděli dopoledne začaly tradiční oslavy vítězství nad nacistickým Německ…