Šabatová: Vadí mi právo nosit zbraň

07.10.2020 13:35

Bývalá ombudsmanka Anna Šabatová, která v senátních volbách kandiduje v obvodu Brno-město za stranu Zelených, SEN 21 a Idealisty by se ráda v Senátu věnovala tématu životního prostředí. „To téma je v české společnosti podceňované a já bych chtěla upozorňovat, že se na to musí celá společnost více zaměřit,“ řekla. Proti ní stojí dlouholetý ředitel brněnských fakultních nemocnic Roman Kraus kandidující za ODS a TOP 09, který by rád navýšil poslanecký klub ODS a podpořil Miloše Vystrčila v roli předsedy Senátu.

Šabatová: Vadí mi právo nosit zbraň
Foto: Repro Facebook
Popisek: Bývalá ombudsmanka Anna Šabatová kandiduje do Senátu

„Já jako odpovědný pravicový politik chci posílit roli Senátu a zvětšit poslanecký klub ODS a podpořit Miloše Vystrčila v roli předsedy Senátu,“ prohlásil Kraus v České televizi. „Nabízím zkušenosti, protože jsem jako dlouholetý lékař a ředitel obou fakultních nemocnic v Brně poznal problémy lidí, ať už zdravotní nebo sociální. Moje kampaň byla založena na korektnosti, nijak jsem se nevymezoval vůči svým protikandidátům a nadále platí naše heslo, že slušnost není slabost,“ oznámil voličům Kraus.

Anketa

Bude Mikuláš Minář v politice úspěšný?

4%
96%
hlasovalo: 12970 lidí

„Já jsem svoji kandidaturu založila na svých zkušenostech, na svém životním příběhu a na tématech jako spravedlnost v širším kontextu, sociální péče a hlavně ochrana životního prostředí,“ řekla Šabatová s tím, že to hlavní v Senátu je práce se zákony, které přicházejí z Poslanecké sněmovny

Kraus dle svých slov zatím podle posledních informací z transparentního účtu vyčerpal na kampaň necelé dva miliony korun. „Na náklady kampaně mi samozřejmě přispěla ODS i TOP 09, část jsem si platil ze svých zdrojů a dostal jsem i mnoho leckdy nepeněžních darů od mých podporovatelů,“ shrnul Kraus a dodal, že v Senátu se chce věnovat zejména zdravotně-sociální problematice.

Šabatové přispěly tři politické subjekty, za které kandidovala, půl milionem korun. „Já sama jsem dala 100 tisíc korun a zhruba 300 tisíc se vybralo z malých peněžitých darů mých podporovatelů,“ uvedla Šabatová. Ta chce v Senátu řešit podle ní v současnosti jedno z nejnaléhavějších témat, a to životní prostředí. „To téma je v české společnosti podceňované a já bych chtěla upozorňovat, že se na to musí celá společnost více zaměřit,“ řekla Šabatová s tím, že současná vláda Andreje Babiše se tématu dostatečně nevěnuje zejména v oblasti snižování uhlíkové stopy.

„Já mám určitý problém s tou novelou ústavy o právu nosit zbraň, která sice historicky vznikla v Senátu, ale já bych pro ni tenkrát nehlasovala. Ta přijde do Senátu znovu, protože se jedná o ústavní zákon, takže já bych pro něj určitě nehlasovala a myslím si, že jsou pro to dobré důvody,“ dodala Šabatová své konkrétní cíle.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: jmaTento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Dupat po nich, hnát je!“ Čechům, co neradi Ukrajince, přišla výhrůžka

7:25 „Dupat po nich, hnát je!“ Čechům, co neradi Ukrajince, přišla výhrůžka

Cestovatel trabantem Dan Přibáň našel recept na výhru v boji o „duši národa“. „Je třeba po nich dupa…