Šabatová se zastává solárníků. Chce pro ně prý podporu v nezaměstnanosti

20.04.2014 6:59

Nová veřejná ochránkyně práv Anna Šabatová představila priority, kterými se chce ve své funkci zabývat. Vedle boje s diskriminací, prosazování ochrany soukromí se chce Šabatová zastat také provozovatelů solárních elektráren. Podle serveru Echo24.cz by tak byla první ombudsmanskou, která by bránila privilegované vrstvy sponzorované daňovými poplatníky.

Šabatová se zastává solárníků. Chce pro ně prý podporu v nezaměstnanosti
Foto: Hans Štembera
Popisek: Fotovoltaické panely
reklama

Server připomíná, že na fotovoltaiku se za loňský rok vydalo 45 miliard korun. Stát navíc posílá polárníkům z rozpočtu 12 miliard korun jako dotaci. Lidé ale tyto elektrárny sponzorují skrze účty za elektřinu, kde je povinný příplatek na obnovitelné zdroje.

Vláda Petra Nečase se snažila zastavit dotace těm, kterým se investice do solárního byznysu vrátila a dál jen inkasovali zisk. Tehdejší předseda Komory pro obnovitelné zdroje Martin Bursík si stěžoval, že se jedná o diskriminaci schopných investorů, kteří připravili kvalitní projekty. Echo24.cz ale tvrdí, že se spíše jednalo o lidi, kteří jako první vycítili příležitost státních dotací.

Majitelé malých solárních elektráren by měli mít nárok na podporu v nezaměstnanosti

Ombudsmanka Šabatová nyní prosazuje, aby vlastníci malých elektráren dostávali podporu v nezaměstnanosti a sociální dávky, pokud přijdou o zaměstnání. Dnes na to nemají právo, protože musí být registrovaní jako živnostníci.

Podle Echa24.cz ale tuto dotovanou činnost většinou provozují s jinou profesí. Pokud tedy o práci přijdou, nemají nárok na podporu a dávky, protože mají dotované příjmy ze solárních panelů. Server varuje před dvojitými dotacemi pro už tak privilegovanou vrstvu.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: vfe

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Odtajněné dokumenty! Milan Syruček přináší plnou pravdu ke katastrofě v Černobylu. Hned první zpráva ohromí

21:35 Odtajněné dokumenty! Milan Syruček přináší plnou pravdu ke katastrofě v Černobylu. Hned první zpráva ohromí

Jak to bylo v Černobylu a jaké to má důsledky až dodneška? To pro ParlamentníListy.cz aktuálně připr…