Saúdové financovali 11. září a USA je v jejich činnosti záměrně podporují. Promlouvá český prezident Liberlandu Jedlička

04.01.2016 20:48

ROZHOVOR Lidská ignorance je náš největší nepřítel a nevědomost kořenem všeho zla. Tak mluví prezident státu Liberland a člen Svobodných Vít Jedlička. Elity západního světa podle něj využívají krize k odvrácení pozornosti. Podotkl také, že prezident Zeman sice volá po politice skandinávského typu, ale to znamená snižování byrokracie a daní.

Saúdové financovali 11. září a USA je v jejich činnosti záměrně podporují. Promlouvá český prezident Liberlandu Jedlička
Foto: hk.svobodni.cz
Popisek: Vít Jedlička

Jak hodnotíte obecně letošní rok z pohledu politiky?

Velmi pozitivně. Myslím, že větší množství lidí než kterýkoliv jiný rok v dějinách se politicky probralo a nenechá sebou manipulovat už tak jednoduše. 

Vy sám jste bojoval za vznik státu Liberland, považujete ho za přelomový?

Ano, považuji. Během osmi měsíců se nám podařilo z nuly vytvořit národ a stát. Myslím, že Liberlanďané můžou být na sebe pyšní.

Jakou známku od 1 do 5 byste udělil české vládě za poslední rok?

Jako představiteli jiné země mi nepřísluší komentovat vnitropolitické dění v České republice.

Rok 2015 byl také plný událostí světových včetně většího strachu z terorismu a imigrace. Kam směřujeme? 

Elity v západním světě používají tyto krize k odvrácení pozornosti od vnitropolitických témat. Je potom více pochopitelné, proč Merkelová zve uprchlíky do Evropy nebo proč USA systematicky destabilizují Blízký východ. V USA dnes již dvacet jedna kongresmanů marně požaduje zveřejnění závěrů vyšetřovací komise k jedenáctému září, kde se jasně dokládá to, že Saúdská Arábie útoky financovala. Je také potom jednodušší chápat, proč USA tolerují podporu Islámského státu Saúdskou Arábií. Lidská ignorance a nevědomost jsou kořenem všeho zla.

Co soudíte o Vánočním poselství prezidenta Miloše Zemana?

Z velké části se mi líbilo. Je třeba o věcech mluvit otevřeně.

Zopakoval také, že migrace je podle něj organizovaná, souhlasíte s tím? Jak k tomu podle vás prezident dospěl?

Jak jsem již uvedl, tento názor s prezidentem sdílím. Evropské elity cíleně zvou do EU imigranty. Údajným cílem je zvýšit podíl práceschopného obyvatelstva, ale já si myslím, že jde spíš o cílené ničení národního státu.

Prezident dále podpořil zákony o registračních pokladnách a kontrolních hlášeních, tím i Babiše. Jak jste to vnímal? Je to tak, že se Andrej Babiš a Miloš Zeman vzájemně podporují?

Dělají to od začátku. Zavedení kontrolních hlášení i registračních pokladen bude další významná překážka podnikání v České republice. Jistě to Liberlandu přinese spoustu nových žádostí o občanství.

Představil jste novou, prozatímní vládu Liberlandu. Kdy bude ta opravdová?

Po prvních řádných volbách. Ty se budou konat hned, jak se stabilizuje pozice Liberlandu ve světě. Očekávám, že by to mohlo být do dvou let.

Jak pokračují vyjednávání ohledně hranic Liberlandu, posunula se?

V Chorvatsku nedávno proběhly volby a vznikla nová, více svobodě naladěná vláda. To je pro nás velká naděje, že jednání s Chorvatskem budou rychlejší. Naši diplomaté teď operují v regionu a vše systematicky připravují.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Zuzana Koulová

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Miloš Zeman na sjezdu ČSSD nemilosrdně zúčtoval s těmi, kteří šli proti němu ve volbách. Doporučil zahájit jednání s ANO. A všem připomněl zradu, kterou ve straně zažil

11:30 Miloš Zeman na sjezdu ČSSD nemilosrdně zúčtoval s těmi, kteří šli proti němu ve volbách. Doporučil zahájit jednání s ANO. A všem připomněl zradu, kterou ve straně zažil

Hostem 40. sjezdu ČSSD byl prezident Miloš Zeman. Rozhodl se zúčtovat za prezidentskou volbu i zhodn…