Schillerová jde za komunisty kvůli rozpočtu. Vostrá má několik požadavků

12.06.2020 10:34

V roce 2019 proletěla českým internetem fotografie ministryně financí za hnutí ANO Aleny Schillerové, která seděla mezi komunisty a s velkým logem komunistické strany za zády žádala KSČM o podporu rozpočtu na rok 2020. A teď zamíří Schillerová ke komunistů znovu.

Schillerová jde za komunisty kvůli rozpočtu. Vostrá má několik požadavků
Foto: Hans Štembera
Popisek: Alena Schillerová, ministryně financí
reklama

KSČM drží vládu Andreje Babiše při životě. Díky nim má vládní koalice ANO a ČSSD ve sněmovně většinu hlasů. Když potřebuje ministryně financí Alena Schillerová prosadit v rozpočtu nějakou změnu či pro něj získat podporu, zamíří za komunisty. Nejinak tomu bylo i na podzim loňského roku, kdy Alena Schillerová seděla u stolů s velkým logem KSČM za zády, obklopena komunisty a žádala je o to, aby podpořili rozpočet na rok 2020 se schodkem 40 miliard.

O devět měsíců později se situace opakuje. Alena Schillerová předpokládá, že schodek rozpočtu letos dosáhne obřích výšin v podobě 500 miliard korun a potřebuje hlasy komunistů, aby zvýšení schodku podpořili. „Já jdu z pověření, s vědomím pana premiéra, jednat s komunisty o podpoře rozpočtu jako takového, protože komunistická strana byla zatím jediná, která podpořila náš rozpočet,“ řekla iDNES.cz Schillerová s tím, že netuší, jak se k rozpočtu postaví další politické strany.

Komunisty bude žádat o podporu i pro rozpočet na rok 2021. Předsedkyně rozpočtového výboru za KSČM Miloslava Vostrá by od Schillerové ráda slyšela, jak se bude rozpočet konsolidovat v příštích sedmi letech.

Schillerová u komunistů - reporo foto ČT24

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: mp

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Jandovo tablo dezinformátorů a průšvih Newsroomu ČT. Porušení zákona, rozhodla „velká rada“

10:46 Jandovo tablo dezinformátorů a průšvih Newsroomu ČT. Porušení zákona, rozhodla „velká rada“

Rada pro rozhlasové a televizní vysílání vyčinila pořadu Newsroom ČT24. Kvůli zpěvákovi Janku Ledeck…