Schůzka Babiše a Filipa: Šéf komunistů pro PL odhalil, o čem byla řeč. A zajímat by to mělo ministra Petříčka

13.12.2018 18:31

Předseda KSČM ve středu s premiérem Babišem řešil, nakolik dochází ze strany vládní koalice k naplňování tzv. toleranční smlouvy. Filip to řekl ParlamentnímListům.cz. Dohodnuté body se prý postupně naplňovat daří, horší už je to s chováním některých ministrů.

Schůzka Babiše a Filipa: Šéf komunistů pro PL odhalil, o čem byla řeč. A zajímat by to mělo ministra Petříčka
Foto: Jan Rychetský
Popisek: Čínská velvyslankyně v Česku, paní Ma Keqing, se rozloučila se svými přáteli. Skončilo jí funkční období. "Kdesi jsem si přečetla, že jste pročínské médium," zasmála se při loučení s Parlamentnímilisty.cz
reklama

Při hodnocení jako ve škole by si Babišův kabinet v tuto chvíli od šéfa KSČM Vojtěcha Filipa vysloužil trojku. “Chvalitebné to ne, to bych přeháněl. Je to dáno tím, že někteří ministři opravdu nedělají to, co mají,” sdělil Filip pro ParlamentníListy.cz s tím, že mnozí ministři celkový výsledek vládě kazí.

Podle předsedy komunistů a místopředsedy Poslanecké sněmovny jsou problémy hlavně v řízení resortů ministerstva zahraničí a dopravy. Tato ministerstva podle něho nejsou prakticky řízena.

Anketa

Myslíte si, že by ředitel René Zavoral měl v Českém rozhlase provést zásadní změny?

97%
3%
hlasovalo: 5528 lidí

Ministr zahraničí Petříček podle Filipa pracuje proti národním zájmům a proti zahraničně-politické koncepci státu. “Pan ministr Petříček měl velkou šanci, kterou ve svém věku dostal, že může prosazovat zahraniční politiku našeho státu. On zůstal poradcem pana europoslance Pocheho, kterého si v rozporu se svými sliby ponechal na ministerstvu. Nikdo mu neuvěří, že to, co on přednáší, je jeho názor,” uvádí Vojtěch Filip v bilančním rozhovoru.

Někdejšího Pocheho asistent z Evropského parlamentu a současný šéf Černínského paláce si dle předsedy komunistů mnohdy počíná jako slon v porcelánu, jindy jeho práce prý působí jako cílená sabotáž.

To bylo prý také jedním z témat Filipova setkání s premiérem, na němž oba politici vyhodnocovali dosavadní spolupráci a naplňování smlouvy o toleranci vlády.

Mělo by dojít k výměně některých ministrů? Co je pro Vojtěcha Filipa ve fungování současné vlády největší problém? A co si myslí o sociální demokracii, která narozdíl od KSČM ani ve sněmovně nepodpořila vlastní vládu, v níž sedí? Nejen to se dovíte z první části bilančního rozhovoru s předsedou KSČM na serveru ParlamentníListy.cz v pátek ráno.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Radim Panenka
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Pohled na přelidněnou náplavku rozzuřil zaměstnance ČT. Sám měl covid. A nakupující nešetřil

18:51 Pohled na přelidněnou náplavku rozzuřil zaměstnance ČT. Sám měl covid. A nakupující nešetřil

Pražský primátor Zdeněk Hřib (Piráti) doporučil, aby se teď vzhledem k epidemiologické situaci nekon…