Schwarzenberg je přesvědčen, že ocenit EU Nobelovou cenu je správné

12.10.2012 12:00

Udělení Nobelovy ceny za mír pro rok 2012 Evropské unii je naprosto správné rozhodnutí, přispěla k tomu, že státy na jejím území problémy řeší pouze mírovými cestami, řekl dnes šéf české diplomacie Karel Schwarzenberg.

Schwarzenberg je přesvědčen, že ocenit EU Nobelovou cenu je správné
Foto: Hans Štembera
Popisek: Karel Schwarzenberg
reklama

Současně podotkl, že osobně by byl šťastnější, kdyby cenu za své zásluhy dostala nějaká osobnost. Není ale podle něj sporu o tom, že EU je "největší dílo míru", které vzniklo po zkušenosti dvou světových válek.

Podle Klause legrace

Názor ministra zahraničí se tak rozchází s názorem prezidenta Václava Klause, který prostřednictvím svého mluvčího Radima Ochvata vzkázal, že zprávu o tomto rozhodnutí považuje za legraci.

Norský Nobelův výbor vyznamenal sedmadvacítku za šíření míru a demokracie v Evropě a za její dlouhodobou roli při sjednocování evropského kontinentu.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: adr, čtk

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Kdo chce zhatit volby do Rady ČT? Dětinský omyl senátora Smoljaka, lidovecké obstrukce. A jasné slovo právníka k fintě z neziskovky

18:53 Kdo chce zhatit volby do Rady ČT? Dětinský omyl senátora Smoljaka, lidovecké obstrukce. A jasné slovo právníka k fintě z neziskovky

Zhatit volbu nových členů Rady ČT se pokoušejí ti zákonodárci, jimž nynější fungování České televize…