Schwarzenberg napsal ruské kapele: Velice vás obdivuji, držte se

18. 6. 2012 13:27

Vzpomínáte si na tak zvanou Lennonovu zeď, která kdysi bývala na pražské Kampě? Jakási obdoba této zdi teď vyrostla na dolní části Václavského náměstí. Ministr zahraničí Karel Schwarzenberg na zeď pak napsal vzkaz: Držte se! Slova míří k vězněné ruské skupině Pussy Riot.

Schwarzenberg napsal ruské kapele: Velice vás obdivuji, držte se
Foto: Hans Štembera
Popisek: Karel Schwarzenberg

V Praze začíná Týden svobody - akce, která má upozornit na porušování základních lidských práv. Mottem druhého ročníku Týdne svobody je pak "Svoboda slova".

„V dolní části Václavského náměstí vyrostla třicet metrů dlouhá zeď, na kterou mohou lidé psát vzkazy,“ upozornil v této souvislosti Český rozhlas. Na zeď může psát kdokoli, a to dnes i zítra. Pak se část zdi přesune na Střelecký ostrov. 

Vzkazy tam ale lidé podle rozhlasu třeba píší ruské kapele Pussy Riot. Její tři členky jsou totiž momentálně za kritiku politiky prezidenta Putina ve vězení. 

„Zeď na Můstku je obdobou Lennonovy zdi, která kdysi bývala na Malé Straně. Lidé na ni mohou psát své vzkazy. První, kdo takto vězněným Ruskám symbolicky poslal vzkaz, byl ministr zahraničí a předseda TOP 09 Karel Schwarzenberg,“ informoval o akci pro Český rozhlas jeho reportér Jan Herget. 

A co Schwarzenberg ruským ženám napsal? „Velice vás obdivuji, držte se. I Rusko získá svou důstojnost a svobodu. Všichni na vás myslíme.“

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: olb

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Češi jsou poraženým národem. Na členství v EU prodělali nejvíc, říká jasně světoznámý ekonom Piketty

7:55 Češi jsou poraženým národem. Na členství v EU prodělali nejvíc, říká jasně světoznámý ekonom Piketty

Francouzský ekonom Thomas Piketty se zamýšlí nad tím, kam odtékají peníze z Česka. Vzal si k ruce da…