Schwarzenbergův tým na mě tlačil, abych jej podpořil, tvrdí Fischer

24.01.2013 21:17

Neúspěšný kandidát na prezidenta Jan Fischer napsal na svém webu, že na něj tlačil tým Karla Schwarzenberga, aby knížete podpořil. Navíc doplnil, že Schwarzenbergův tým proti němu vedl antikampaň.

Schwarzenbergův tým na mě tlačil, abych jej podpořil, tvrdí Fischer
Foto: Hans Štembera
Popisek: Jan Fischer

„Za svou prohrou vidím vlastní chyby pramenící z jisté naivity a sázky na věcnou a transparentní kampaň. Nicméně jsem se z ní poučil. Proto jsem před 2. kolem odmítl vyjádřit podporu Karlu Schwarzenbergovi, ačkoli na mě jeho podporovatelé vyvinuli značný tlak. Nehodlám ovšem hazardovat se svým dobrým jménem. Nehodlám mást své voliče a vytvářet dojem, že Nečasův vicepremiér a Kalouskův stranický šéf může reprezentovat změnu,“ napsal Fischer na blogu.

Schwarzenbergův tým prý s Fischerovou podporou automaticky počítal. „Zřejmě podlehl vlastní antikampani postavené na axiomu, že nemám názor. Jinak si nedovedu vysvětlit, jak mohl předpokládat, že popřu vše, s čím jsem do prezidentské volby šel a podpořím někoho, kdo je do velké míry spoluodpovědný za dnešní politický marasmus. Kdo nebyl ochoten ani po kontroverzní amnestii odejít z vlády a ještě se v závěru kampaně dopustil škodlivých výroků na adresu prezidenta Beneše,“ tvrdí Fischer.

Na blogu též neúspěšný prezidentský kandidát Schwarzenberga obvinil, že proti němu vedl před prvním kolem nefér kampaň.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: joh

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Zeman vede džihád proti ČT? Petr Žantovský je ohromen nad argumentací zaměstnance ČT. I nad slovy dalšího novináře, že žijeme ve válce

5:15 Zeman vede džihád proti ČT? Petr Žantovský je ohromen nad argumentací zaměstnance ČT. I nad slovy dalšího novináře, že žijeme ve válce

TÝDEN V MÉDIÍCH Obrovskou porci demagogie vytasil komentátor Vladimír Mertlík při obhajobě akcí Mili…