Se Sobotkou jako sviní to Zeman trefil do černého. Výstižněji ho pojmenovat nejde, soudí politolog ze zámku

11.07.2017 21:11

Politolog, historik a majitel zámku v Táboře- Měšicích Jan Berwid-Buquoy se na svém blogu na Aktuálně.cz řádně opřel do premiéra Bohuslava Sobotky. Vypovídá o tom již název komentáře: „Bohuslav Sobotka aneb Od premiéra k politické nule“.

Se Sobotkou jako sviní to Zeman trefil do černého. Výstižněji ho pojmenovat nejde, soudí politolog ze zámku
Foto: ReproFoto: TV Prima
Popisek: Bývalý premiér Bohuslav Sobotka v pořadu Partie TV Prima.

Buquoy začíná svůj text řádně zostra. „Před časem prohlásil Zeman o Sobotkovi, že předseda vlády je ‚svině‘. Nejsem příznivcem Zemanových vulgárních výroků, ale tady se trefila hlava státu opravdu do černého. Výstižněji to již nelze říci. Zemanovi lze vyčíst ledasco, ale faktem zůstává, že se nebojí pojmenovávat věci odvážnými a hlavně pravdivými výrazy,“ píše Buquoy. „Bohuslav Sobotka je od ‚převratu‘ jediným premiérem, který ať udělá, co chce, vždy se rozhodne sám proti sobě,“ dodává. Vypadá to na to, že ČSSD půjde cestou ODS, která rovněž svého času zkazila všechno, co se dalo.

To, co zbylo z ČSSD po Sobotkově úřadování, nazval Buquoy „ruinami“. Sobotka je podle něj předal svým nástupcům, a tak se prý zbavil odpovědnosti za „způsobený vládní zmatek“. Buquoy tento Sobotkův čin dokonce přirovnal k „politické sebevraždě“.

„Pakliže programem chátrající sociální demokracii zůstanou vyhazovy, křiváctví, pomluvy a neplnění slibů, nemůže budoucí ‚politická nula‘ žádnou podporu veřejnosti docílit. Naopak! Tato strana bude odsouzena k zániku podobně jako nepotopitelný „Titanik“ klesající ke dnu své vlastní existence,“ uzavírá politolog svůj komentář.

CELÝ TEXT ČTĚTE ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: maz

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Kontrola nad tím, kolik migrantů tu je? Není. Pelikán řekl, odkud migranti létají. A také, jak se do toho „pletou“ neziskovky

17:55 Kontrola nad tím, kolik migrantů tu je? Není. Pelikán řekl, odkud migranti létají. A také, jak se do toho „pletou“ neziskovky

Arabista Petr Pelikán poskytl rozhovor serveru Info.cz. Prohlásil v něm mimo jiné, že podle jeho náz…