Sebrali jej kvůli házení vajec na Zemana, teď mu hrozí dva roky natvrdo. Nic jsem neházel, zuří muž a líčí "estébáckou šikanu", co zažil

18. 7. 2015 7:29

Házení vajec na hlavu státu vyšetřuje od loňského 17. listopadu 2014 policie. Celý incident se stal při demonstraci na pražském Albertově. Policie nyní usoudila, že takovéto chování považuje za trestný čin, za který si může viník odsedět až dva roky. Informuje o tom dnešní MF Dnes.

Sebrali jej kvůli házení vajec na Zemana, teď mu hrozí dva roky natvrdo. Nic jsem neházel, zuří muž a líčí "estébáckou šikanu", co zažil
Foto: Hans Štembera
Popisek: Pochod proti Miloši Zemanovi na pražský hrad. Zde protestující předali petici s podpisy za odstoupení Miloše Zemana z funkce prezidenta
reklama

A k výslechu musel i šedesátiletý Jindřich Frühauf z Kladna. Podle MF Dnes si dokonce stěžuje, že zažíval „estébáckou šikanu“. Říká totiž, že stál jen v nesprávnou chvíli na nesprávném místě – za studenty s košíkem vajec, ale sám nic neházel.

Podle svých slov šel původně Frühauf s přáteli z Německa na jídlo do vyšehradské restaurace U Šemíka. Kamarádi se dozvěděli, že na Albertově bude mít kromě naší hlavy státu proslov i jejich prezident Joachim Gauck, a chtěli jej vidět. Tak začala pro Frühaufa patálie. Postavili se totiž přesně za studenty s vejci. Frühaufa následně vytáhli z davu policisté, legitimovali jej a vnímali jej jako vrhače. „Já mám však svědky, že jsem nic neudělal,“ uvedl s tím, že pouze troubil na vuvuzelu. 

Až do třetího července letošního roku se nic nedělo. Až nyní jej policie v Kladně předvolala k výslechu. „Ti policisté na Kladně se tomu sami smáli, že se takovou volovinou musejí zabývat. Na konci řekli, že to dají dál, a tím to pro ně skončilo,“ dodal Frühauf. Podle informací MF Dnes se policisté v Kladně museli situací zabývat na základě žádosti pražských kolegů.

Vyšetřování však rozhodně neskončilo. „Minulý týden jsme případ předali kriminálce,“ řekl vedoucí pražského policejního oddělení Nové Město Michal Čermák s tím, že obviněn zatím nikdo nebyl.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: vef
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Promořené Chebsko: Stříhá se u známých. Sousedi bonzují. „Stát na mě kálí!“ A strašlivá slova od bývalé zdravotní sestry. O čem se radši nemluví?

20:51 Promořené Chebsko: Stříhá se u známých. Sousedi bonzují. „Stát na mě kálí!“ A strašlivá slova od bývalé zdravotní sestry. O čem se radši nemluví?

Naše minipříběhy z Chebska jsou možná banální, ale pro tuto dobu typické. Paní B., která má kadeřnic…