Šéf ČLK Kubek: Pokud protestní akce, tak musí razantní

19.06.2012 9:35 | Zprávy
autor: olb

Lékaři opět hodlají protestovat a tak Česko možná bude zažívat podobnou akci, jako byla ta loňská ‚Děkujeme, odcházíme.´ Jak ale budou protesty lékařů nakonec vypadat, na tom se mají dnes dnes domluvit předsedové nemocničních organizací Lékařského odborového klubu. Výsledky mají oznámit odpoledne.

Šéf ČLK Kubek: Pokud protestní akce, tak musí razantní
Foto: Hans Štembera
Popisek: Martin Engel a Milan Kubek na tiskovce

Lékaři se bouří především kvůli platům. Náměstek ministra zdravotnictví Petr Nosek potvrdil, že jde především o platy v krajských nemocnicích, neboť lidé ve fakultních nemocnicích podle něj přidáno dostali a to šest a čtvrt procenta.  

„Ukázalo se, že tato vláda je schopná naslouchat občanům, pouze když je pod tlakem, a akce nějakého symbolického významu, nějaké apelování na jejich odpovědnost vůči občanům, to určitě nemá smysl a myslím si, že by zdravotníci byli pouze směšní. Takže pokud protestní akce, tak musí být podle mého názoru razantní,“ řekl dnes táno pro Radiožurnál šéf České lékařské komory Milan Kubek.

Utíkají do Británie, tam budou také protestovat

Připomněl, že i ve Velké Británii bude 21. června velká celostátní stávka lékařů, kterou organizuje tamní lékařská komora. Británie je podle Kubka dokonce druhou nejčastější cílovou zemí, kam utíkají čeští lékaři. Do případných protestů by se podle něj vedle lékařů měli zapojit i ostatní zdravotníci. 

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Ing. Kateřina Konečná byl položen dotaz

Rusko

Váš straník Štefec tvrdí, že díky válce na Ukrajině vypilovává Rusko svou válečnou politiku (on jí teda nazývá obranou), a že Evropa jen rozdmýchává válku a může se stát, že na to doplatíme válkou. Ale kde jako strana, protože to, co tvrdí on, tvrdíte všichni berete jistotu, že když teď Rusko vyhraj...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Mlčet před Ústavním soudem? A dost. Padlo jasné slovo

16:16 Mlčet před Ústavním soudem? A dost. Padlo jasné slovo

„Ústavní soud je kritizovatelný, a naopak je v zájmu demokracie se o jeho selháních bavit,“ zdůrazňu…