Šéf ČT Dvořák: Dám trestní oznámení na Hanu Lipovskou

19.05.2021 12:07

Generální ředitel České televize Petr Dvořák na zasedání Rady ČT oznámil, že podává trestní oznámení na členku tohoto kontrolního orgánu Hanu Lipovskou. Hlavním důvodem pro podání oznámení prý bylo tvrzení, že Dvořák ohrožuje radní Lipovskou na životě. Prý se už musel začít bránit.

Šéf ČT Dvořák: Dám trestní oznámení na Hanu Lipovskou
Foto: Repro Facebook
Popisek: Ekonomka a radní ČT, Hana Lipovská

Radní ČT Hana Lipovská čelí trestnímu oznámení. Jeho autorem je šéf ČT Petr Dvořák, který tento krok v prohlášení oznámil na středečním zasedání Rady České televize. 

Anketa

Považujete Srby za bratrský národ?

96%
4%
hlasovalo: 13180 lidí

„Na závěr jedno sdělení, s nímž považuji za nutné Radu seznámit. Jako představitel důležitého média veřejné služby mám povinnost bránit jeho dobré jméno ve chvíli, kdy vidím, že je bez důvodu a čím dál tím více poškozováno. Jako soukromá osoba a jako člověk s dlouho budovanou profesní reputací cítím  povinnost bránit i svoji vlastní pověst a integritu v okamžiku, kdy je soustavně napadána,“ začal obecně seznamovat radní se svým krokem.

Dvořák je prý přesvědčen o tom, že veřejné aktivity radní Hany Lipovské v posledních týdnech překročily rámec působnosti člena Rady České televize a dostaly se na úroveň osobních útoků na hranici toho, co je možné považovat za normální a slušné. 

„Na jejích soukromých profilech a v rámci jejích individuálních aktivit se objevují nepodložená a nepravdivá sdělení o mojí osobě, často spojující informace, které získala v rámci výkonu funkce v Radě ČT s vlastními mystifikačními interpretacemi. Podle některých otevřených zdrojů jsem byl paní radní do policejního protokolu dokonce označen jako osoba, která ji ohrožuje na životě. To je nepřípustné. A ještě jednou to tady hlasitě odmítám. Zaujatost paní Hany Lipovské jde tak daleko, že svá vystoupení a kroky neomezuje na půdu Rady ČT, ale dokonce sama pod hlavičkou Rady oslovuje různé veřejné či jiné instituce, u nichž fakticky poškozuje moje jméno dezinterpretacemi a účelově tvořenými konstrukcemi, které neodpovídají skutečnosti,“ míní šéf ČT.

Není pro něho prý už možné, aby dokázal vystoupení radní Lipovské v rámci oficiálních zasedání Rady České televize vnímat jako nestranná. „Považuji je naopak za podjatá a apeluji na vás, abyste při svém jednání přihlíželi i k tomuto kontextu. Osobně jsem dokonce přesvědčen, že jednání paní radní Lipovské, jež se vymklo z režimu standardního fungování Rady, jakožto významného a důvěryhodného orgánu, porušuje důstojnost funkce Rady ČT. Od počátku jsem se snažil najít konstruktivní cestu k diskusi o výhradách, které proti mně paní Hana Lipovská vznášela. Nicméně toto se nepodařilo a jak je zřejmé, výpady paní Lipovské vůči mé osobě se stále stupňují,“ pokračoval.

„Po zvažování, které pro mě bylo náročné a nepříjemné, jsem se rozhodl učinit krok, který v dané situaci považuji za poslední možnost obrany. Přistoupil jsem k tomu, že jsem na paní radní Hanu Lipovskou podal oznámení na podezření ze spáchání trestného činu. A to zejména kvůli zmiňovanému obvinění, že ji ohrožuji na životě. Tato událost je pro mě tak významná, že ji nemohu minout. Pro úplnost dodávám, že mě tento krok netěší a plně respektuji kontrolní činnost, kterou vykonávají členové Rady ČT a je mi velmi líto, že jsme se museli ocitnout v takto nepříjemné situaci,“ dodal Petr Dvořák. 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

Předpokládané složení nové vlády:

předseda vlády: Petr Fiala (ODS), ministr vnitra: Vít Rakušan (STAN), ministr pro místní rozvoj a digitalizaci: Ivan Bartoš (Piráti), ministr zemědělství: Zdeněk Nekula (KDU-ČSL), ministr financí: Zbyněk Stanjura (ODS), ministr zdravotnictví: Vlastimil Válek (TOP09), ministr školství: Petr Gazdík (STAN), ministr práce a sociálních věcí: Marian Jurečka (KDU-ČSL), ministryně obrany: Jana Černochová (ODS), ministr spravedlnosti: Pavel Blažek (ODS), ministr průmyslu a obchodu: Jozef Sikela (BPP), ministr dopravy: Martin Kupka (ODS), ministr zahraničí: Jan Lipavský (Piráti), ministr životního prostředí: Anna Hubáčková (BPP), ministr kultury: Martin Baxa (ODS), ministr pro evropské záležitosti: Mikuláš Bek (BPP), ministr pro legislativu: Michal Šalomoun (BPP), ministryně pro vědu a výzkum: Helena Langšádlová (TOP09).

reklama

autor: Radim Panenka

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Lipavský a spol., horor. Kmentův řev. Hráč Zeman si to dělá po svém. Přišly i urážky

15:56 Lipavský a spol., horor. Kmentův řev. Hráč Zeman si to dělá po svém. Přišly i urážky

Novinář Jaroslav Kmenta se na svém facebookovém profilu věnuje prezidentu republiky Miloši Zemanovi …