Šéf NKÚ kritizuje platy soudců: Vymkly se reálným měřítkům

30.07.2014 17:54 | Zprávy
autor: vfe, čtk

Ústavní soud zrušil současný způsob výpočtu mzdové základny. Ta se nyní vrátí na trojnásobek průměrné mzdy v nepodnikatelské sféře. Nelíbí se to ale prezidentovi Nejvyššího kontrolního úřadu Miloslavu Kalovi. ÚS prý ze soudců dělá privilegovanou skupinu.

Šéf NKÚ kritizuje platy soudců: Vymkly se reálným měřítkům
Foto: Hans Štembera
Popisek: Prezident Nejvyššího kontrolního úřadu Miloslav Kala

Ministerstvo spravedlnosti bude nález respektovat. Podle předběžných propočtů by mělo zvýšení platů vyjít na 770 milionů korun ročně, o které by chtěl resort navýšit rozpočet.

Platy soudců se vymkly realitě ve společnosti

„Plat v soudnictví se už vymkl reálným společenským měřítkům - srovnejme si platy primářů, vědců, policistů nebo učitelů s platem začínajícího soudce okresního soudu - je čas to nazvat pravým jménem: Ústavní soud přistupuje ke svému vlastnímu profesnímu cechu jako k privilegované skupině lidí," cituje Kalu server iDnes.cz.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Minář svolává Letnou. Ale pozor: Lidé už před ním varují

11:08 Minář svolává Letnou. Ale pozor: Lidé už před ním varují

„Je třeba ukázat naši kolektivní sílu,“ šéf spolku Milion chvilek Mikuláš Minář svolává na 21. březn…