Šéf Svobodných Mach: "Pravá frakce" ODS nezachrání. Ta strana umírá

02.03.2013 11:56

Nová stranická frakce pro členy ODS není jakýmkoliv konkurentem pro Stranu svobodných občanů. Je to pouze důkaz rozkladu ODS a zoufalé snahy zachránit nezachránitelné. Uvedl to lídr Svobodných Petr Mach v reakci na zprávy o vzniku tzv. „Pravé frakce“, žádající návrat k ideálům pravice.

Šéf Svobodných Mach: "Pravá frakce" ODS nezachrání. Ta strana umírá
Foto: Svobodni.cz
Popisek: Předseda Svobodných Petr Mach
reklama

Podle předsedy Svobodných tzv. Pravá frakce nepřináší ani nové myšlenky ani nové tváře. „Takzvaná „Pravá frakce“ není reprezentována nikým, kdo by systematicky hájil a prezentoval v uplynulých desetiletích ekonomický liberalismus, není proto jakýmkoliv konkurentem pro Stranu svobodných občanů,“ uvedl Petr Mach v tiskovém prohlášení.

Založení nové stranické frakce pro členy ODS, kteří požadují více pravicovou politiku donedávna nejsilnější vládní strany, oznámil ex-radní Prahy 11 Jiří Janeček. Ten je mile překvapen počtem lidí, kteří se k jeho frakci hlásí.  Stejně tak podle všeho sílí v Nečasově straně hlasy, požadující svolání mimořádného kongresu.

Strana svobodných občanů vnímá toto dění jako znamení, že dřívější voliči ODS jednoznačně odmítají politiku, která se jako pravicová pouze tváří.  „ODS umírá a pokus založit „Pravou frakci“ nebo svolat mimořádný kongres je jen příznakem jejího rozkladu a zoufalou snahou zachránit nezachránitelné,“ dodal lídr Svobodných Mach.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: jno
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Václav Vlk, signatář Charty: O Babišovi si můžete myslet, co chcete. Ale představte si, že by koronu měli řešit Fiala s Kalouskem...

15:58 Václav Vlk, signatář Charty: O Babišovi si můžete myslet, co chcete. Ale představte si, že by koronu měli řešit Fiala s Kalouskem...

Signatář Charty 77 Václav Vlk má za to, že řada lidí sice nemusí milovat Andreje Babiše (ANO), ale v…