Šéf íránského jaderného programu Sálehí bude jednat se Sobotkou a Zaorálkem

02.05.2016 6:26 | Zprávy
autor: vam, čtk

Česko dnes navštíví íránský viceprezident Alí Akbar Sálehí, který je zároveň šéfem íránského jaderného programu. Praha chce jeho cestu využít k tomu, aby s Teheránem, který ještě nedávno čelil sankcím mezinárodního společenství, navázala bilaterální vztahy v jaderné energetice. Sálehí bude jednat s premiérem Bohuslavem Sobotkou a ministrem zahraničí Lubomírem Zaorálkem. S íránským viceprezidentem budou mluvit i o posílení ekonomických vztahů a boji proti terorismu. Sálehí navštíví také Ústav jaderného výzkumu Řež.

Šéf íránského jaderného programu Sálehí bude jednat se Sobotkou a Zaorálkem
Foto: pixabay.com
Popisek: Írán

Írán se léta potýkal se sankcemi, které výrazně doléhaly na jeho hospodářství, kvůli svému jadernému programu a neochotě vyjasnit jeho sporné body. Loni v létě se šesti velmocemi uzavřel dohodu, v níž se zavázal k omezení části svých jaderných provozů a ke splnění další řady podmínek. Výměnou byly zrušeny mezinárodní sankce, a zemi se tak otevřela cesta k široké obchodní spolupráci se Západem. Toho chce využít i Česko.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

Jaroslav Foldyna byl položen dotaz

Co myslíte tou spravedlností?

,, Pláčete nad Ukrajinou? Nad Irákem? Nad Libyí? Nad Sýrií? Nad Venezuelou? Neplačte, spravedlnost si cestu najde.“ To jste napsal. Co myslíte tou spravedlností? A myslíte, že na válce ve válce je něco spravedlivé?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Ivan Hoffman: Po Íránu jsou na mušce Čína a Rusko

21:00 Ivan Hoffman: Po Íránu jsou na mušce Čína a Rusko

POHLED IVANA HOFFMANA „Íránem to neskončí,“ předvídá Ivan Hoffman. V komentáři pro ParlamentníListy.…