Šéf komunistů Filip se zastal svých radních. Nemají se za co stydět

09.03.2013 10:53

Předseda KSČM Vojtěch Filip očekává, že nový prezident Miloš Zeman bude aktivní a bude výrazněji vstupovat do politiky než Václav Klaus. V rozhovoru pro deník Právo také uvedl, že se komunističtí radní Václav Kučera ani Václav Sloup nemusí stydět za svou práci.

Šéf komunistů Filip se zastal svých radních. Nemají se za co stydět
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ve volebním štábu KSČM bylo veselo

Filip si myslí, že Zeman bude do politiky vstupovat víc, než jak to dělal Václav Klaus. „Ten si spíše užíval své kontroverze vůči Evropě a některým občanským sdružením, kdežto Zeman vnímá hlubokou hospodářskou krizi ČR a bude se snažit naplnit očekávání občanů, kteří ho přímo zvolili,“ míní předseda komunistů. Podle něj tedy Zeman ukáže směr, jak vyvést Českou republiku z krize.

Zeman bude kritický k nám a my zase k němu

Zeman prý bude velmi kritický ke všem stranám, tedy i ke KSČM. Komunisté proto budou dostatečně kritičtí k výkonu jeho funkce, slíbil Filip.

Radní Kučera nám dělá dobré jméno

V rozhovoru se Filip dostal i k problematice jihočeského radního Václava Kučery a karlovarského radního Václava Sloupa. Kučera, podle šéfa KSČM, dělá straně dobré jméno. Připomněl, že tento komunista byl opakovaně zvolen starostou po čtyři volební období. Informace, že Kučera spolupracoval s vojenskou kontrarozvědkou, prý není nová.

„A jestli někdo říká, že spolupracoval s StB, a dělá z toho jakýsi axiom něčeho nečestného, to je znakem nezdravé společnosti,“ myslí si Filip. Rýpl si přitom do lustračního zákona, který, podle jeho názoru, dělá ostudu České republice. Vadí mu, že je zákon postavený na principu kolektivní viny a evidenci, co kdo dělal.

To, že někdo pracoval u Pohraniční stráže jako velitel, není na škodu

Podobně se zastal i Václava Sloupa. „To, že někdo pracoval u Pohraniční stráže ve velitelské nebo v politické funkci, není na škodu a ústava zakazuje, aby to bylo na škodu výkonu veřejné funkce. Celou situaci mohu těžko komentovat, protože se řeší,“ prohlásil Filip.

KSČM si rozmyslí, jestli bude spolupracovat s těmi, kteří by mohli být korupčníky

V rozhovoru pro Právo se šéf komunistů vyjádřil k případné povolební spolupráci s ČSSD a možnosti podílet se na vládnutí. Ke spolupráci je skeptický. „Podle zkušeností z krajů zjišťuji, že je velmi problematické najít lidi, kteří nemají nic společného s korupcí,“ vysvětlil. To, podle něj, u některých politiků v opozici neplatí.

„Korupce se v Česku vyskytuje v takové míře, že KSČM si bude muset velmi dobře rozmyslet, jestli do nějaké vládní spolupráce půjde s těmi, kteří by mohli být korupcí zatíženi,“ podotkl Filip.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: vfe

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Do Prahy ne, půjde vám tam o život! Kamarův právník zase v akci proti Čechům. Tvrdík reaguje

22:35 Do Prahy ne, půjde vám tam o život! Kamarův právník zase v akci proti Čechům. Tvrdík reaguje

„Nejezděte do Prahy, je to tam nebezpečné, půjde o život! Nemá cenu riskovat,“ varuje před cestami d…