Šéf pražských policistů „naprášil“ hygienu: Takto se snažila ututlat případ s odmítnutým policistou

03.08.2020 22:58

Šéfa pražské městské policie Eduarda Šustera nemile překvapilo jednání pracovníků středočeské hygienické stanice. Poté, co na sociální síti a na webových stránkách zveřejnil v pátek příběh o rodině strážníka, jehož syn se nakazil na večírku v pražském klubu Techtle Mechtle, byl vystaven nátlaku ze strany hygieniků, kteří místo kontaktu na nakažené žádali odstranění textu, informuje server Novinky.cz.

Šéf pražských policistů „naprášil“ hygienu: Takto se snažila ututlat případ s odmítnutým policistou
Foto: Hans Štembera
Popisek: Jarmila Rážová, hlavní hygienička ČR
reklama

„V sobotu ve 14.00 jsem měl jako ředitel telefonát se zaměstnancem Krajské hygienické stanice (KHS) Středočeského kraje, kde jsem čekal, že budou chtít znát podrobnosti a budou se tou věcí zabývat. Velmi jsem se spletl. Ten dotyčný chtěl cenzurovat naše sociální sítě a požadoval stažení příspěvku,“ přiblížil Právu Šuster.

Zveřejněný případ odmítl z webu stáhnout „V okamžiku, kdy jsem řekl, že tak rozhodně neučiním, tak mi sdělil, že se nemáme o čem bavit, a telefon ukončil,“ sdělil Šuster.

„Vůbec ho nezajímala podstata. Vůbec ho nezajímalo, k čemu došlo, jestli to mají nějak prověřit, abychom předali kontakty. Pro mě je to jen potvrzení, že zveřejnění příběhu bylo jedině správně,“ doplnil.

Hlavní hygienička Jarmila Rážová nechala šéfem středočeských hygieniků případ prošetřit a na základě závěrů naopak zkritizovala postup vedení pražské městské policie. „Nutno říct, že na postup KHS nepřišla od údajně postiženého žádná stížnost. Ani od městské policie. Byl to rovnou zveřejněný článek, což považuji za ne úplně solidní jednání, protože se k tomu KHS nemohla vyjádřit,“ řekla Rážová na tiskové konferenci.

Naopak městská policie, podle ní, neposkytla hygienikům údaje, o jakého člověka šlo, až sami zaměstnanci stanice z údajů, které jsou v článku uvedeny, zjistili, o jaký případ by mohlo jít. 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: nab
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Premiér nás chce ulhat a ukřičet!“ Václav Moravec přes veřejnoprávní kamery opět zaútočil na Babiše

14:28 „Premiér nás chce ulhat a ukřičet!“ Václav Moravec přes veřejnoprávní kamery opět zaútočil na Babiše

Hosty první hodiny Otázek Václava Moravce byli ministr zdravotnictví za hnutí ANO Adam Vojtěch, hlav…