Šéfem bezpečnostního úřadu se má stát bývalý ředitel BIS Lang

08.12.2016 11:53 | Zprávy
autor: vam, čtk

Ředitelem Národního bezpečnostního úřadu (NBÚ) se má stát dřívější šéf Bezpečnostní informační služby (BIS) Jiří Lang. Nahradí Dušana Navrátila, který se po deseti letech v čele NBÚ má stát zmocněncem vlády pro kybernetickou bezpečnost. Na starosti by měl mít přípravu a vznik Národního úřadu pro kybernetickou a informační bezpečnost. Sdělil to mluvčí vlády Martin Ayrer. Personální změna je v materiálu, který vládě společně předkládají premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) s Navrátilem.

Šéfem bezpečnostního úřadu se má stát bývalý ředitel BIS Lang
Foto: repro ČT, tan
Popisek: Jiří Lang, šéf BIS

Navrhované změny by vláda mohla projednat ještě do konce letošního roku, nabýt účinnosti by měly od konce ledna 2017. Změny v čele NBÚ budou v souladu se zákonem projednány také v příslušném výboru Poslanecké sněmovny.

Navrátil má podle Sobotky dobré předpoklady pro funkci zmocněnce pro oblast kybernetické bezpečnosti, svou kvalifikaci a odbornost prokázal při řízení NBÚ, kde se osobně zasadil o rozvoj v boji s kyberkriminalitou.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

MUDr. Jiří Mašek byl položen dotaz

Chápu dobře, že teď kritizujete Trupma?

Cožpak ho ANO nepodporovalo? Nenosil snad Babiš na jeho počest červenou kšiltovku? A co si o něm teda upřímně myslíte? A co (kdo) myslíte, že přijde po něm?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Mafiánský zm*dostán.“ Foltýn popsal Rusko a přiznal, že štval i „svoje“

18:24 „Mafiánský zm*dostán.“ Foltýn popsal Rusko a přiznal, že štval i „svoje“

Bývalý koordinátor strategické komunikace ve vládě Petra Fialy (ODS) plukovník Otakar Foltýn ještě j…