Šéfem senátorů ODS se stal Kubera, v ČSSD je stále Vícha

23. 10. 2012 19:43

Primátor Teplic Jaroslav Kubera se stal novým předsedou senátorů ODS. Nahradí tak Richarda Svobodu, kterému se v senátních volbách nepodařilo uspět. V ČSSD bude šéfem senátorů i nadále Petr Vícha.

Šéfem senátorů ODS se stal Kubera, v ČSSD je stále Vícha
Foto: Hans Štembera
Popisek: Senátor Jaroslav Kubera
reklama

Novým předsedou senátorů ODS byl zvolen teplický primátor Jaroslav Kubera. Od příštího týdne nahradí Richarda Svobodu, který v letošních senátních volbách neobhájil mandát.

Své vedení obměnil také senátorský klub ČSSD. Byl do něj zvolen místopředseda strany a kandidát na prezidenta Jiří Dienstbier. Staronovým předsedou klubu je i nadále Petr Vícha, který byl o víkendu na rozdíl od Svobody znovu zvolen členem horní komory.

Počet místopředsedů klubu ČSSD, která bude mít díky opětovnému vítězství v senátních volbách 46 senátorů, se rozšířil na šest. Kromě Dienstbiera se novým místopředsedou frakce stal také chebský senátor Miroslav Nenutil. Nahradil stínového ministra školství a náměstka středočeské hejtmanky Marcela Chládka. 

Místopředsedy klubu zůstali Božena Sekaninová a Jaromír Jermář, kteří byli podobně jako Vícha znovu zvoleni do horní komory, spolu s Evou Richterovou a Milošem Janečkem. 

Kubera byl dosud členem předsednictva klubu ODS, je předsedou senátního mandátového a imunitního výboru. Vedení klubu se ujme v pondělí 29. října, den po skončení Svobodova senátorského mandátu.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: pan, čtk

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Venčil psa a fotil: „Noční Prahou se zbrojákem. Úterní noc vyvrhla odporná individua. Drogy, alkohol, smrad, řev. Takhle to u nás vypadá…“

4:38 Venčil psa a fotil: „Noční Prahou se zbrojákem. Úterní noc vyvrhla odporná individua. Drogy, alkohol, smrad, řev. Takhle to u nás vypadá…“

Na ParlamentníListy.cz se obrátil padesátiletý obyvatel pražských Nuslí. Navázal na sérii několika č…