Šéfka pražského ANO prý dostává od státních drah měsíčně 40 tisíc. Za co, to se tají

27.10.2014 10:05

České dráhy vyplácejí pravidelně každý měsíc 40 tisíc Kč bez DPH advokátní kanceláři Radmily Kleslové, šéfky pražského ANO, a to už od roku 2011. Celkem tak Kleslové vyplatily už 1,59 milionu korun. Přitom ani Kleslová, ani ČD nechtějí prozradit, za co konkrétně právnička peníze dostává a v jakých případech státní firmě pomohla. Informují o tom pondělní Hospodářské noviny.

Šéfka pražského ANO prý dostává od státních drah měsíčně 40 tisíc. Za co, to se tají
Foto: Hans Štembera
Popisek: Radmila Kleslová

„Informace obchodního charakteru tisku poskytovat nemůžeme,“ citoval list mluvčího ČD Radka Joklíka. Na advokátní tajemství mezi klientem a advokátem se v tomto případě odvolala Kleslová, když k tomu nechtěla uvést jakékoliv podrobnosti. A pak odmítla odpovídat na další otázky. Například na to, zda kromě ČD pracuje i pro další státní firmy nebo organizace.

Kleslová podle deníku spolupracuje se státními drahami od roku 2011, kdy si její služby objednala kancelář bývalého generálního ředitele ČD Petra Žaludy. Ten si ale dnes nemůže vzpomenout, proč před třemi lety najal právě Kleslovou a co pro něj dělala. „Omlouvám se, ale na tuto záležitost si nepamatuji,“ řekl pouze.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vam

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Horáček odhalil pikantnosti ze zákulisí prezidentské kampaně: Na velkoplošnou obrazovku s Drahošem se díval jeden člověk. Vítačka Vášáryová nám ubírala hlasy...

18:55 Horáček odhalil pikantnosti ze zákulisí prezidentské kampaně: Na velkoplošnou obrazovku s Drahošem se díval jeden člověk. Vítačka Vášáryová nám ubírala hlasy...

REPORTÁŽ Máme na víc. Předpremiéru dokumentu s tímto názvem, o posledních prezidentských volbách, vi…