Semelová ostře vládě: Kamarádům dáváte statisíce a lidé nemají na jídlo

27.04.2012 18:52

Poslankyně za KSČM Marta Semelová se na páteční schůzi Poslanecké sněmovny, kterou premiér Petr Nečas požádal o vyslovení důvěry jeho vládě, do pravicového kabinetu ostře opřela. Zničil podle ní všechno, na co sáhl.

Semelová ostře vládě: Kamarádům dáváte statisíce a lidé nemají na jídlo
Foto: Hans Štembera
Popisek: Marta Semelová z KSČM na Olšanských hřbitovech
reklama

„Agresivita a arogance vládních představitelů přímo vybízí občany k protestům a demonstracím, ke stávkám a dalším akcím. Reformy, jak honosně vláda nazývá okrádání většiny jednotlivců i celých rodin, dopadají s takovou tvrdostí, že lidem už nezbývá nic jiného, než vyjít do ulic,“ podpořila Semelová akce odborářů.

Důchodci léta pracovali, teď nemají nic

Vláda podle Semelové bere lidem to, na co mají nárok. „Na druhou stranu dbá tato vláda na to, aby netrpěly soukromé fondy, kam se rozhodla přesměrovat peníze z důchodového systému, dále banky, jež chce nakrmit z kapes platících vysokoškoláků, soukromé agentury, které mají dostat tučnou odměnu za práci, kterou dřív odváděly např. úřady práce. Starostlivě pečuje i o své kamarády, oblíbence a ty, které si chce zavázat. Ti dostávají odměny v řádech statisíců,“ konstatovala poslankyně.

Semelová vyjmenovala všechno, na čem podle ní lidé tratí a zeptala se koaličních poslanců, zda vědí, že dvě třetiny zaměstnanců nedosahují na průměrný plat. „Naprosto nedostatečný je pak příjem důchodců. Průměrná výše starobního důchodu činila k 31. březnu 2012 celkem 10 740 Kč, z toho u mužů 11 908 a u žen 9750 Kč. Myslíte si, že s takovou sumou, kdy navíc tisíce seniorů na tuto výši zdaleka nedosahuje, si mohou dovolit v poklidu užívat stáří poté, co celý život pracovali a odváděli daně?“ vypočítala Semelová.

Podle poslankyně se kvůli vládě hroutí zdravotnictví, sociální služby i školství. „Školné, schovávané za zástěrku zápisného, ve výši až 4000 Kč za semestr, povede k tomu, že mnozí talentovaní studenti vysokoškolské studium pod vidinou nejisté perspektivy raději oželí, zatímco banky se napakují,“ prohlásila Semelová.Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: joh
reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Drsná sranda na účet ODS. Slepice? Mirka Němcová terčem vtipu

11:10 Drsná sranda na účet ODS. Slepice? Mirka Němcová terčem vtipu

Slepice do klece nepatří. Obrázek i s tímto mottem nyní prosazuje ODS na svém facebookovém profilu. …