Senát bude rozhodovat o elektronických dálničních známkách

14.08.2019 6:24

Senát dnes bude rozhodovat mimo jiné o tom, zda motoristé v tuzemsku budou moci od roku 2021 používat elektronické dálniční známky místo dosavadních papírových nálepek. Změna zákona, kterou mají senátoři schvalovat, ceny známek nezvyšuje. Dalším z důležitých bodů na programu dnešní schůze horní parlamentní komory je poslanecký návrh, který umožní lidem zbavit se snáze dluhů z dětství.

Senát bude rozhodovat o elektronických dálničních známkách
Foto: senat.cz
Popisek: Senát ČR

Novela insolvenčního zákona počítá s tím, že lidé by se peněžitých závazků z dětství mohli zbavit za tři roky, pokud budou plnit podmínky oddlužení. Zvýhodněný režim se týká lidí, u nichž alespoň dvě třetiny jejich dluhů vznikly předtím, než dovršili 18 let věku.

Senátoři mají rozhodnout rovněž o tom, zda na státní dotaci na takzvané zvláštní pomůcky zřejmě dosáhne širší okruh postižených lidí. Již dva výbory doporučily senátorům tento návrh schválit.

Senát by měl také podle svého výboru pro obranu upozornit na nedostatek peněz vyčleněných na obranu. Navržené usnesení, které výbor v úterý přijal, "se zneklidněním" konstatuje, že vláda v rozpočtu na rok 2020 a další léta armádě dává méně, než kolik předpokládají koncepční materiály. Senátoři chtějí také zdůraznit, že důležitým znakem svrchovanosti země je schopnost a vůle k obraně. Podle zástupce náčelníka generálního štábu Jaromíra Zůny by armádě oproti plánům mohly v příštích letech chybět miliardy korun.

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: čtk

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Mám blbou zprávu... Babiš zúčtoval s kritiky a „napráskal“ Piráta. Nepotěší příznivce Zemana

22:37 Mám blbou zprávu... Babiš zúčtoval s kritiky a „napráskal“ Piráta. Nepotěší příznivce Zemana

Předseda vlády Andrej Babiš sepsal další provolání k národu známé pod značkou „čau lidi“. Tentokrát …