Senát bude rušit imunitu a zavádět dohodu o vině a trestu

26.04.2012 6:25 | Zprávy
autor: čtk, mp

Zrušení doživotní imunity zákonodárců nebo uzákonění dohody o vině a trestu mají přinést novely, které dnes bude schvalovat Senát. Rozhodovat má také o tom, zda obce získají pozemky a nemovitosti, které byly v majetku někdejší československé federace. Vypořádat se má rovněž s peticí za záchranu Lázní Kyselka na Karlovarsku.

Senát bude rušit imunitu a zavádět dohodu o vině a trestu
Foto: Hans Štembera
Popisek: Senát

Ústavní novelu, podle níž by poslanci, senátoři a ústavní soudci měli imunitu jen po dobu svého mandátu, by horní komora měla schválit. Podobný krok v rámci zavedení přímé volby prezidenta provedla i v případě budoucí hlavy státu. Souhlas Senátu zřejmě získá i novela trestního řádu, která má umožnit dohodu státního zástupce s obžalovaným u méně závažných přestupků o jeho vině a trestu.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Velezrada

Já rozhodně nesouhlasím s tím, aby se EU změnila ve federaci, ale to, že prezident řekne svůj názor, že by ji preferoval, přeci není žádná velezrada. To nemůže říci svobodně svůj názor? Nebo on snad pro přeměnu podniká nějaká kroky, které mi unikly?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Železný: ČT napojená na „pražskou kavárnu“. 85 % novinářů liberálové

21:00 Železný: ČT napojená na „pražskou kavárnu“. 85 % novinářů liberálové

Televizní matador Vladimír Železný se pustil do tvrdé kritiky fungování veřejnoprávních médií. V roz…