Senát schválil zvýhodnění rodin s dětmi

08.06.2017 14:47 | Zprávy

Daňová sleva na první dítě se zvýší, nárok na dětské přídavky se rozšíří a rodiče vícerčat budou mít vyšší rodičovskou. Senát to dnes schválil beze změn v rámci novely o státní sociální podpoře. Norma také zavede možnost zrychleného čerpání rodičovského příspěvku. Změny ještě dostane k posouzení prezident republiky.

Senát schválil zvýhodnění rodin s dětmi
Foto: ušetřeno.cz
Popisek: peníze, ilustrační foto

Senát novelu podpořil navzdory doporučení svého sociálního výboru, který chtěl v souladu s původní vládní předlohou zrušit kvůli administrativní náročnosti sledování docházky dětí do jeslí nebo mateřské školy při posuzování nároku na rodičovský příspěvek. Rodiče mohou dát dítě do jeslí nebo školky nejvýše na 46 hodin měsíčně, jinak o dávku přijdou.

Novela má rozšířit okruh rodin, které budou mít nárok na přídavek na dítě. Přídavky se zvýší v rodinách, v nichž aspoň jeden rodič pracuje nebo má příjem nejméně na úrovni životního minima.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: čtk

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Evropský plán: Radši další studenou válku než uznat chybu

23:59 Evropský plán: Radši další studenou válku než uznat chybu

PŮLNOČNÍ KOMENTÁŘ Trump se s Putinem setkal navzdory snaze takzvané koalice ochotných summit všeliký…